середа, 7 грудня 2016 р.

Бібліотечно-бібліографічні заняття – важливий засіб формування інформаційної культури

 Ключовим  напрямом роботи бібліотеки є  виховання  інформаційної та бібліотечно-бібліографічної культури учнів.   Цей напрям вимагає спільної діяльності учителів та бібліотекарів.
 Це питання було  висвітлене під час районного семінару бібліотечних працівників.
Заступник директора по роботі з дітьми  Тополницька О. І.  виступила з  методичними порадами «Популяризація  бібліотечно-бібліографічних знань серед  читачів-дітей», де  ознайомила  сільських  бібліотекарів із  чинниками, які мають  великий  вплив на  результативність навчання основам  інформаційної культури.  Виступаюча  ознайомила  присутніх   із  різноманітними  формами,  що  застосовуються  при популяризації бібліотечно-бібліографічних  знань: усна, наочна, друковані видання,  комплексні форми.
 Працівники районної бібліотеки для дітей разом з класоводом  3-Б класу Кожушко С. М. провели для  присутніх бібліотечних урок  «Каталоги помічники у виборі книг». Вчитель разом з  дітьми  під час  інтерактивної гри підвели  підсумок вивченого на  попередніх бібліотечних уроках:  що таке бібліотека, абонемент, читальний зал,  розіграли  діалог бібліотекаря і учня під час  вибору книг. Олександра Іванівна ознайомила дітей із ще одним важливим  чинником у виборі  книг –  каталогами. Які  відкривають  книжкові скарби бібліотеки.
 До уваги  дітей працівники дитячої  книгозбірні запропонували перегляд «бібліографічної казки «Казочка про каталоги».
  Закріпили діти  вивчений матеріал під час  вікторини  «Подорож в країну Каталогію».

25 років українському референдуму

 У духовному  й  політичному  житті  кожного народу  є  визначні події й роки, які  назавжди  входять в його  історію, свідомість, визначають характер буття, місце й роль  країни в світі.
 Багатовікова історія українського народу, доля якого була  досить  лиха. Важко назвати країну,яка  пережила б те, що пережила Україна. Вона  пройшла шлях, який не  могла не пройти. Бо  таким було її  призначення на землі.
 Свята Україна  народилася. 25 років тому  1 грудня 1991 року  відбулася  перша  історична  подія в її житті  -  Всеукраїнський  референдум  на якому  український народ  своїм  волевиявленням підтвердив  Акт проголошення незалежності.
 Цій події учні 4-В класу ЗОШ №, класний керівник  Миронюк Б.А.,з бібліотекарем  районної бібліотеки для дітей підготували і провели  по районному  радіомовленню Літературно-мистецьку годину під час якої розповіли про  історичний шлях нашої  держави.
 
Діти  прочитали  поетичні  присвяти   цій  визначній події, та висловили слова впевненості в майбутнє України, в силу духу народу рідної держави.

пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали люди вічно



84 роки тому  український народ  пережив  катастрофу, яка могла зупинити життя  всієї нації. Це  Голодомор, який  приніс не лише  страждання а  і смерть.
        Пам'ять -  нескінченна  книга, в якій записано все: і життя людини, і життя  країни. Багато сторінок цієї  книги  написаних  криваво-чорним кольором. Це було  не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор  1932-33 років.
        Роковинами Голодомору 1932-1933 років бібліотекар районної бібліотеки для дітей Топольницька О. І. з  гімназистами 5-Б класу,  класний керівник Грушко  Наталя Анатоліївна, підготували і провели  годину пам’яті і скорботи.
        Діти  розповіли присутнім про страшні тридцяті роки XX століття, про горе та страждання, які вони принесли  нашому народу,  проаналізували причини найжахливіших  трагедій, за масштабом та  перебігом подій. Із сльозами на очах учні слухали спогади очевидців, які читали гімназисти
5-Б класу.
      На вшанування світлої  пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років  присутнім оголошено хвилину  скорботи.
       Учасники заходу ознайомились із  книгами, які були представлені на  тематичній полиці «Розіпята  душа на хресті».
        Бібліотекар радила прочитати твори українських письменників, які розкрили  у своїй  творчості трагічну долю українського народу в 1931-1933 роках.       

четвер, 1 грудня 2016 р.

Вишиває осінь на канві зелені золоті квіти



      

      Осінь – улюблена пора року: і тепла, сонячна, яскрава, і холодна, дощова, вітряна. Кожна пора року по-своєму  прекрасна, але жодна красою не  зрівняється з осінню. Недарма в народі її називають золотою, багатою, щедрою.
        Цій  прекрасній порі  члени гуртка «Умілі руки» присвятили один із своїх занять. Керівник гуртка провела для них огляд  книжкової виставки «Щедрі руки золотої осені». Під час  огляду Людмила Іванівна  і діти розповідали про зміни в природі в цю пору року, оглядали володіння  володарки природи.
         Свої враження  від  побаченого і почутого діти  передали у малюнках, поробках, які були представлені на огляд читачам  книгозбірні   

 

четвер, 3 листопада 2016 р.

Дякуємо за подарунок!

  В усі часи, в усі епохи Бібліотека була першим подарунком і помічником для тих, хто вчиться і тих, хто навчає. Але нині трапилося так, що бібліотека сама потребує допомоги. Книги зношуються, змінюються читацькі запити, а коштів для придбання нових видань у бюджеті обмаль.
   Працівники районної бібліотеки для дітей звернулись з проханням до голови міської ради посприяти у придбанні сучасної дитячої прози та книг з шкільних програм.
   Голова міста Квач А. В. з розумінням віднеслась до нашого звернення і виділила 5 тис. грн.
Допомогла нам придбати необхідні видання підприємець Угрин І. М. За виділені кошти книжковий фонд дитячої книгозбірні поповнився 107 книгами сучасних українських та зарубіжних авторів, цікавими виданнями для дошкільнят та учнів молодших класів.                        Іірина Миколаївна подарувала читачам дитячої бібліотеки 8-му книгу у 2-х частинах Дж. Ролінг "Гаррі Поттер" і "Прокляте дитя".
  Читачі та працівники бібліотеки висловлюють вдячність міському голові за розуміння наших потреб і позитивне їх вирішення.

Прочитав я, прочитайте і Ви

З давніх давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє - є книга. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть: "Людина перестає мислити, коли перестає читати".
   З хорошими подарунками завітали у бібліотеку для дітей учні 3-го Б класу Заліщицької ЗОШ І-ІІІ ст.  ім. Осипа Маковея, класний керівник - Кожушко С. М. вони принесли з дому свої книги, які прочитали і діляться  ними з іншими дітьми, які люблять читати і не уявляють свого життя без книги. Працівники районної книгозбірні впевнені, що кожна подарованакнига знайде свого читача.

Тепла зустріч у бібліотеці

  У Заліщицькому районі перебувають вчителі з Луганської області, які прибули  з місією культурного і педагогічного обміну в рамках реалізації Всеукраїнського проекту "Змінимо країну разом".
 Гості зі Сходу Л. В. Бабічева та І. В. Гладкова - вчителі початкових класів днями відвідали районну бібліотеку для дітей.
  Уважно слухали педагоги розповіді бібліотекарів про форми роботи з дітьми у наших бібліотечних установах. Особливе зацікавлення викликали у них питання про залучення до активного читання не тільки учнів, але і їх батьків. Спільною для нас є проблема систематичного наповнення бібліотечних фондів книжковими новинками.
 Заступник  директора по роботі з дітьми Топольницька О. І. розповіла гостям про тісну співпрацю бібліотекарів з педагогами загальноосвітніх закладів міста.
Усі ми зійшлись на думці, що маємо спільну мету і відповідальне завдання - виховання любові до рідної мови, історії та культури, до української книги в юних громадян, їхніх батьків, і в повсякденній співпраці з громадськістю.

вівторок, 25 жовтня 2016 р.

Помічники у виборі книг

   Формування  бібліотечно-бібліографічних умінь і навичок – це один із засобів  формування  системи  бібліотечно-бібліографічної та інформаційної культури дітей.
     В бібліотеках  використовують для цього різноманітні  форми. Широкої популярності набули бібліотечні уроки, які проводяться серед читачів дітей різного віку.
     Працівниками районної бібліотеки для дітей та вчителями  загальноосвітньої школи №1 Кожушко С. М., Куц В. Я.,  Миронюк Т. А., проведено бібліотечний урок на тему: «Каталог – компас у книжковому морі». До уваги дітей оформлена тематична полиця «Як вибрати книгу самостійно».
    Діти ( вчитель Кожушко С. М.)  інсценізували  діалог  користувача та бібліотекаря  при виборі книг у книгозбірні,  чим підвели бібліотекаря  районної бібліотеки до бесіди  про каталоги які використовуються при виборі  потрібної інформації. Бібліотекаря доповнила  бібліотечна казка «Подорож Каталожної Карточки».
   Результати засвоєння знань з даної теми  діти показали під час  бібліографічної вікторини. Діти  практично ознайомилися із  структурою  каталогів,  мали можливість самостійно вибрати   потрібну книгу за допомогою абеткового та  систематичного каталогів.
   Під час уроку учні 4-В класу  здійснили віртуальну подорож найвизначнішими  бібліотеками світу. Від переглянутого в дітей визріла ідея створити бібліотечну полицю, з якою учні школи матимуть можливість позичати книги і поповнювати її власними виданнями.

Сучасна література для дітей




        Книжковий фонд районної бібліотеки для дітей  поповнився новими  виданнями сучасних дитячих авторів. Про  новинки  мали можливість  дізнатися учні 7 класу з освітньої школи №2 під час  огляду літератури «Дивосвіт сучасної дитячої прози», який провела бібліотекар Заянчковська Г. І.
         Гідне місце  в цій літературі займає  історичний жанр з  пригодницько-фантастичними, детективними елементами, що  робить  цей жанр ще  привабливішим. Бібліотекар розповіла учням про  історичну  трилогію Володимира Рутківського «Джури козака Швайки»,  «Джури –характерники», «Джури та підводний човен», роман  «Сині води», які охоплюють  значний період історії України – від часів Київської Русі до  козаччини.  Головними героями є  не історичні  постаті, а підлітки, які  опиняються у   центрі  бурхливих подій і разом із  читачами вчаться  найголовнішому:  приходити друзям на допомогу у важку хвилину, творити добро, любити і захищати рідну землю.
          Думка  Володимира Рутківського про  унікальність нашої історії дуже близька  ужгородському   письменнику Олександру Гаврошу, книги якого вийшли у серії  «Українська сила». Головний герой  книжки «Неймовірні  пригоди Івана Сили» спортсмен Іван  Фріцак та  розбійник Пинтя захоплюють читачів  своїми  пригодами, яскравими характерами, щедрим гумором і стверджують  в них думку про українців, як про націю по-справжньому сильних людей.
        Серед  сучасної літератури для дітей є книги про їхніх ровесників, де  героями є звичайні хлопці і дівчата. Такими є трилогія Марини Павленко «Русалонька із 7-В». Це шкільна повість про  звичайне життя дівчинки Софійки та її родини,  перше її кохання до красеня і хулігана Вадима, поїздка до літнього табору та інше. Захоплює книга не тільки карколомними сюжетами, але й тим стилем, що тонко  відбиває мрії та  сподівання наших читачів.
          Одна із проблем нашого сьогодення – безпритульні діти. Кому вони  потрібні, хто їх  порятує,  взагалі якими вони є, ті, що в свої дитячі роки опинилися, так би мовити, на самому дні життя. Про них  розповідає «Повістинка про Потворка»,  «Злочинці з паралельного світу» Галини Малик.
          До добрих друзів дитинства  треба віднести і героїв Лесі Воронини, що здобули любов читачів і з книг «Суперагент ООО», «Таємниці Пурпурової планети». Авторка впевнена, що дітей не потрібно розважати, ані виховувати, їх треба любити.
        Звідси випливає головний висновок – читай добрі книжки, не давайте красти свою душу, долучайтесь до книжкових скарбниць.

середа, 5 жовтня 2016 р.

Книжкова країна мого дитинства – бібліотека


         Бібліотеки – один з інструментів нашої  цивілізації, який  вже  багато  століть доводить  свою  ефективність в процесах  збереження, накопичення  і передачі людських  пізнань.
           Головною  метою їх  діяльності є прагнення  вичерпно задовольнити   різноманітні інтереси  користувачів,  підтримання зв’язку з  громадськістю, ведення  просвітницької роботи.
          Бібліотека була і залишається  збирачем, хранителем, дослідником творів друку, а бібліотекарі – вірними  збирачами  та популяризаторами  духовних спадщин.
            Теплі слова вдячності  в цей день  засилали  читачі  районної   бібліотеки для дітей працівникам дитячої  книгозбірні, які завжди  відчиняють їм  двері у  захоплюючий  книжковий світ, допомагають зорієнтуватися у безмежному океані літератури.

Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий …



     Кожного року в кінці вересня на  колишню околицю Києва, туди, де нині височить  меморіальний  комплекс «Бабин Яр»,сходяться тисячі  людей. Восени далекого 1941-го гітлерівці  перетворили цю  територію на місце  масових страт.
    Учні 9 класу Заліщицької загальноосвітньої школи під  керівництвом  учителя  Ангелюк Н. В. підготували і провели  історичну годину «Їх  тисячі  лягло  у Бабин Яр глибокий». Діти  розповідали  про події 1941-1943 років у Бабиному ярі, який  став місцем  масових  страт  і поховань,  величезною братською  могилою, читали  присвяти  полеглим. Розповідь учнів доповнювала  електронна презентація «Без  строку давності», яку  підготувала  Наталя Володимирівна.
      Бібліотекар  Топольницька О. І.  провела огляд літератури «Бабин Яр. Біль нашої пам’яті» , під час якого ознайомила  присутніх із  книгами, які  є у фонді районної бібліотеки  для дітей, що  розповідають про  події в Бабиному Ярі 1941-1943  років. Документи та твори  Докії Гуменної, Анатолія   Кузнєцова  присвячені людським трагедіям,  стражданням мирного населення під час війни.
      Книги є нагодою  не тільки згадати  жертв війни та Голокосту, але й вшанувати  героїв опору нацизму,  Праведників світу.

вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Казковий Франковий вернісаж



        2016 рік  став  визначний для нас,  українців.  Цьогоріч ми  відзначаємо 160-річчя з дня народження Великого  Каменяра – Івана Яковича Франка, а також 100 років від дня  його смерті.
        За своє життя Іван Якович написав понад 6000 творів. У творчому доробку письменника  чільне місце  посідають  казки, які  він писав для своїх дітей, але вони стали  скарбом для усієї  тогочасної галицької дітвори Великою  популярністю  користуються Франкові  казки і в сучасних малих читачів.
        Бібліотекар Топольницька О. І. провела для  учнів 1-Б  класу  Заліщицької державної гімназії  літературну подорож «Казковий Франковий вернісаж». Діти  вирушили у сиву давнину, коли із  сонячного  променя, аромату  фіалок і  таємниці живої природи народилася казка, яка за словами  Франка вкорінює  у наші душі  любов до рідного слова, його краси,  простоти і чарівної  милозвучності.
        Під час огляду літератури  та  вікторини за  творами Івана Яковича діти  співчували  казковим  героям, переживали за них, разом з  тим  і засуджували  витівки хитрої Лисиці та  хвалькуватого Зайця,  наповнювались  почуттям гордості за  винахідливість Рака і  Осла, раділи  за злагоду у сімействі Їжака, кепкували із довірливого Вовка.
       Бібліотекар та класний керівник Папарина  Н. М. закликали юних читачів пізнавати  творчість Івана Франка, яка  принесе їм духовну та  естетичну насолоду і буде  подякою  письменнику за ці чудові твори.

Жив і творив заради України


       Районна бібліотека для дітей  провела  для  гімназистів 4-А класу  історичну годину до 150-річчя  від дня народження  Михайла  Сергійовича Грушевського,  українського історика, літературознавця,  письменника, публіциста, громадського і державного діяча,  першого президента України.
    Топольницька О. І. повела учнів  широкою географією  проживання та діяльності М. Грушевського. Народився  у Холмі на Волині, дитинство  провів на Кавказі, вищу освіту здобув у Києві, довгі роки  викладав у Львові,  виїждаючи часто до міст Західної Європи та Росії, заслання відбував на Волзі та в Москві, на еміграції жив у Відні й Празі, помер у Кисловодську.
       Діти  уважно  слухали про малі  й великі  справи ученого, які  були  освячені великою любов’ю до України та місією стати на стороні  національної гідності, забезпечити  право  кожного українця пишатися тим, що він українець.
     Бібліотекар  провела для присутніх огляд літератури «Через терни -  в безсмертя», під час  якого  ознайомилися із книгами, які  розповідають  про життєвий і творчий шлях вченого світового рівня,  творча спадщина  якою  близько двох тисяч   праць.
     Розповідь  бібліотекаря  доповнив  відеофільм із серії  «Видатні  українці» про Михайла Грушевського, який  підготувала класовод                                       О. М. Костинюк.            
 Підсумком  проведеного заходу стала вікторина «Михайло Грушевський – видатний  представник української історичної науки»

вівторок, 26 липня 2016 р.

Мандрівка до чудес світу



Районна бібліотека для дітей під час фестивалю «ЗаліщикиФест» в літературному майданчику експонувала книжково-ілюстративну виставку-подорож «Чудо з чудес», яка стала переможцем конкурсу «Краща книжкова виставка у книгозбірнях для дітей Тернопільської області» у номінації «Найнестандартніший дизайн виставки», оголошений Тернопільською обласною бібліотекою для дітей.

За будь-яких часів людство прагнуло зберегти для нащадків свої найцінніші та найвизначніші надбання. Організована виставка допоможе юним вивчити і розповісти іншим про прекрасні чудеса світу, нашої України, Тернопільщини та Заліщанщини. Книги на виставці представлені за такими розділами: «Сім чудес світу», «Сім чудес України», «Сім природних чудес Тернопілля», «Природні дива Заліщанщини», «Чудеса, повір, повсюди…».

В кожній людині – прихована мудра сила творця. Треба їй дати волю розвинутись і розквітнути, щоб вона збагатила землю ще більшими чудесами. В розділі «Сім чудес світу» зібрані книги та періодичні видання, що розповідають про дива, які надійно зайняли сім перших місць. Все це – неперевершені творіння людей, які своєю досконалою красою, викликали захоплення античного світу, що передалося наступним вікам. Література, яка представлена у цьому розділі, розкаже ким і за яких умов були створені згадані чудеса. 

У розділі «Сім чудес України» експонується книги, які розповідають про чудеса України – історично-культурні пам’ятники – заповідник «»Кам’янець», Києво-Печерська Лавра, Софіївка, Софія Київська, Херсонес Таврійський, Хотинська фортеця, Хортиця.

Цікава і своєрідна природа Тернопільщини. Північ області – мале українське полісся. Напівгірська місцевість над Дністром  нагадує український південь, своєрідними ландшафтами виділяються Опілля і Товтри. Тернопільщина для кожного з нас – рідна земля, рідний край, рідна затишна домівка. Наш обов’язок зберегти для нащадків ці заповідні скарби. У розділі «Сім природних див Тернопілля» розповідається про ці дива: «Печери Тернопілля», «Берем`янська наскельно-степова ділянка», «Дністровський каньйон», «Касперівські сфінкси», «Кременецькі гори», «Нирківський каньйон», «Природний заповідник «Медобори».  

Ми пишаємося тим, що із семи природних див тернопільщини чільне місце посідає наш район, який представлений трьома природними дивами «Дністровський каньйон», «Касперівські сфінкси», «Нирківський каньйон».

Подорож у літо




Бібліотека молодшого абонементу провела подорож книжковою виставкою «Я тепле літечко сонечком багате». Людмила Іванівна повела присутніх у довгі-довгі гарячі дні, коли починається улюблена всіма пора – літо. З високого синього неба лине пісня жайворонка, розкішним килимом трав і квітів посміхається земля. Діти разом із бібліотекарем пригадували прикмети літа, прислухались до шепоту трав та чарівного співу птахів, відчували, якими пахощами напоєне повітря, милувались неповторністю краси природи.

Бібліотечне літо для веселих, кмітливих і невгамовних



Літні читання – 2016 районна бібліотека для дітей проводить під девізом «Мій друже й супутнику, книго моя, завжди на дозвіллі, де ти – там і я» з метою сприяння розвитку читацьких інтересів через індивідуальні та творчі форми роботи. Працівники книгозбірні організовують та проводять різноманітні масові заходи, популяризуючи літературу та залучаючи читачів-дітей до участі у них.

вівторок, 5 липня 2016 р.

Мрії про Україну: дитячий погляд



      З метою  формування у майбутнього покоління  високої  громадянської свідомості, сприяння національно-патріотичному  розвитку особистості, ідентифікації з державою,її  історією, культурою та розвитком  фонд Миколи
Томенка та Національна бібліотека України  для дітей  організували  конкурс серед читачів-дітей 10-12 років  та 13-16 років  у трьох номінація «Прозові твори», «Поетичні твори» та «Малюнки».
      Активну участь у конкурсі  прийняли і читачі-діти Заліщицької ЦБС. Кращі роботи було надіслано на розгляд  обласного журі. До Тернопільської обласної  бібліотеки для дітей надійшло  76 конкурсних матеріалів від 50 учасників. Учасники конкурсу у своїх роботах висловили любов до України, до рідного  краю, передавши через перо та яскраві фарби свої  емоції. У поезії, прозі, малюнках діти мріють про мир в Україні, хочуть її бачити вільною, процвітаючою, «де чутно сміх і радість звідусіль», «здоровою, щоб нація була», « і де цінують розум й глибину душі».
         Серед  переможців й наші читачі, Халявко Ганна та Золота Сніжана із Іване-Золотого.   Ганна стала  переможцем у номінації «Поетичні твори» – 2 місце, а Сніжана – у номінації  «Малюнок» – 3 місце. Їхні роботи будуть направлені до Національної бібліотеки  України для дітей для участі ІІ  Всеукраїнському турі  конкурсу.
       Щиро вітаємо наших переможців, бажаємо їм  продовжувати зберігати пам'ять про історію  свого народу, любити і шанувати свій рідний край.

Архітектура – різновид мистецтва



    
З нагоди Дня архітектури для читачів районної бібліотеки для дітей  працівники організували і провели  цікаву годину  «Архітектура – різновид мистецтва»
      Бібліотекар коротко розповіла про архітектуру, як різновид мистецтва, що має в собі  елементи інших мистецтв. Вона використовує  всі досягнення людства і створює  середовище, в якому ми живемо. Діти  дізналися, що архітектурними пам’ятниками суспільство захоплюється з давніх-давен. Адже твори архітектури,  прикрашаючи непомітні вулиці і будівлі, роблять їх привабливими.
       Під час огляду  книжкової виставки «Чудо з чудес» дітей  ознайомлено з  архітектурними  спорудами  стародавнього світу  «Сім чудес світу». Присутні не тільки  мандрували  книгами, а наочно побачили   макет  єгипетської  піраміди, Александрійського  маяка, які  виготовили з  пазлів члени гуртка «Умілі руки» ( керівник, бібліотекар молодшого абонементу Голоден Л. І.)
         Із захопленням  користувачі слухали розповідь  юних гуртківців Голоден Степана та Михайла, які розповідали про виготовлені ними архітектурні споруди із пазлів.
       Брати показували свої роботи  і розказували про техніку складання споруд. До уваги  відвідувачів  «Колізей», «Букінгамський палац», «Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету, «Статуя Свободи», «Палац Ластівчине гніздо», « Базілік св. Петра», «Тауерський міст в Лондоні», «Капітолійський холм», «Готель в Дубаї», «Будинок
Сіднейської опери», «Ейфелева вежа».
        Сподіваємось, що серед  маленьких наших читачів є майбутні  архітектори, які вже сьогодні  плекають  творчий запал  і  втілюють в життя цікаві  проекти та ідеї.

За рядком основного закону



      Конституція – основний Закон держави, що  має найвищу юридичну силу  і встановлює  засади  політичної, правової та економічної системи держави.
      Під час  правознавчої години дітей  ознайомлено із довгим шляхом  нашої держави до  справжньої  незалежності. Бібліотекарі вирушили з  присутніми в часи від  княжої Країни Руси, Гетьманської України, УНР,  аж до утвердження  суверенної і незалежної держави. Під час  історичного екскурсу присутні згадували історичний шлях показового  правового  документу – «Конституції», від часів Пилипа Орлика до прийняття Конституції України – 28 червня 1996 року.
       Свої знання  з основ Конституції діти  демонстрували під час  вікторини,  даючи  правильні відповіді та тестування «Чи  знаєш ти права та обов’язки». Знайти  правильні відповіді діти  мали можливість із літератури  та  періодичних видань, які  були представлені  на тематичній полиці  «Подорожуємо у Країну Основного закону».

четвер, 16 червня 2016 р.

Автор українського бестселера



                                                  Мені ж, бо Господи, подай
                                               Любити правду на землі.
                                                                                  Т.Шевченко

      10 червня  виповнилося 65 років від дня народження  одного із найбільш  читаних сучасних українських письменників – Василя Шкляра.
        З цієї нагоди  у районній бібліотеці для дітей проведено  презентацію  творів автора, одного із найвідоміших  і «наймістичніших» українських письменників, автора багатьох книжок прози, зокрема: «Тінь  сови», «Ностальгія», «Ключ», «Елементал», «Кров кажана», «Чорний ворон», «Маруся», «Чорне сонце».
          У фондах нашої бібліотеки є лише три останні твори, про які і вели мову бібліотекарі із читачами. Вони ознайомили присутніх із історією написання  книги, яка повертає нас  у двадцяті роки  XX століття.  Це «Чорний ворон»,  книга правди про трагедію українського народу, якої нам  не відкривали. Твір цікавий і унікальний ще й тим, що в ньому  тісно переплелися  художній  вимисел і документалістика, представлена матеріалами  державних  архівів,  які засвідчують  факт  потужного повстанського руху, зокрема  відчайдушній опір  окупантам, який чинили повстанці  Холодного Яру.
            Інша книга  - «Маруся»,  національний бестселер, в якому  за кожною подією  стоїть  історичний факт. Бойовий шлях  отоманші  Марусі    тісно переплітається з героїчно –трагічною долею Української Галицької армії,  яка наприкінці літа 1919 року  визволила  Київ  від московсько-більшовицьких окупантів, проте  волею злого фатуму  опинилася  на межі  цілковитої загибелі.
            Найсвітліша книга  В. Шкляра «Чорне сонце» про російсько-українську війну очима бійця полку «Азов».  Хто і навіщо затягує  криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому  місцеві  вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє  Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю  й надії  оповідь  хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю. 
          Василь Шкляр,  відомий український письменник,  переможець престижний літературних конкурсів, багатьох літературних премій,  його твори здобули загальне визнання  й високу нагороду – народну  Шевченківську премію.  Та  найбільше  імпонує Василеві Шкляру премія, що має назву «Автор , чиїх книжок найбільше вкрали з книгарень».
       Запрошуємо  тих, кому цікаві твори  автора, в районну бібліотеку для дітей.