понеділок, 28 грудня 2020 р.

Дарунки наших читачів

 

У плані роботи гуртка «Умілі руки» (керівник Голоден Л. І.) декілька засідань присвячено роботі із пазлами 3Д. Це оригінальна гра-головоломка, яка з’явилась в Україні порівняно недавно, але встигла полюбитися і дітям, і дорослим.

З окремих  деталей 3Д пазлів можна зібрати обємні фігури будівель, техніки .

 Такі незвичні ігри розширюють кругозір дитини, тренують уяву, дрібну моторику рук, а також логічне і просторове мислення.

Члени нашого гуртка складали із пазлів різні споруди і будівлі. Користувачі бібліотеки мають можливість ознайомитися із Собором Святої Софії в Туреччині, Кельнським Собором в Німеччині, Михайлівським Золотоверхим Собором у Києві, Собором святого Патріка в США та моделлю корабля «Пірати Карибського моря» і отримати при цьому найпозитивніші емоції і величезне задоволення.



 

неділя, 20 грудня 2020 р.

Йде світом Святий Миколай, ти добром його стрічай

 

 



Той, хто «на всякий час помагай»- так співається у пісні. І. як виявляється, це не просто рима у куплеті, у цих словах- сам Миколай, який у своє життя став символом милосердя та жертовної любові.

 Під покров Миколая потрапляють не лише діти, які у ніч 19 грудня терпляче чекають від святого дарунків. Угодник Бога ділиться своєю опікою з усіма людьми.

  Працівники бібліотеки відкрили  святкову книжкову палітру «Я чекаю тебе, Миколаю», яка допоможе користувачам нашої книгозбірні дізнатися хто такий святий Миколай, ким опікується Миколай-чудотворець та про українські традиції у День святого Миколая.

  Про історію життя святого Миколая, про його добрі вчинки та дива діти можуть дізнатися із скарбнички українських легенд.

  День 19 грудня-особливе свято, воно для всіх людей свято милосердя , добра, прощення та любові. Хай здійсняться усі найкращі бажання!

четвер, 3 грудня 2020 р.

Майстриня народного живопису

 


Катерина Білокур увійшла в українське і світове мистецтво як явище самобутнє, що немає аналогів із жодним художником у царині народного чи професійного живопису. І цим вона неповторна. У цій жінці закумульовано творче начало тисяч українок.

   Переглядаючи твори Катерини Білокур, важко уявити , наскільки нелегким був шлях майстрині, але бажання стати живописцем зламало всі перешкоди.

  У бібліотеці відкрито тематичну полицю « Чарівниця пензля- Катерина Білокур». Матеріали, які представлені, розповідають про життєвий шлях майстрині та знайомлять із творчим доробком художниці.

 Спливають віки… Залишиться вічність, а в ній людська любов і пам'ять про величну і земну художницю Катерину Білокур з України.

 

Зима-красуня, біла чарівниця

 


Нарешті прийшла Зима-красуня, біла чарівниця. Стоять морози, й випав довгоочікуваний перший сніг. Як стало красиво навколо! Побіліли околиці, природа перетворилася на чудову казку.

. Дивлячись на невимовну красу навколо, мимоволі милуєшся цим чудовим пейзажем. І все це диво відбувається завдяки їй, Зимі-чарівниці.

   На молодшому абонементі відкрито виставку-мандрівку «Подорож у чарівницю-зиму». Користувачі бібліотеки мають можливість переглянути представлені книги та ознайомитися із прикметами зими,  із життям тварин взимку та побувати у пташиному царстві, відвідати гостини зимових свят та поринути у світ художньої літератури, де оспівується красуня-зима.

 

 

середа, 25 листопада 2020 р.

Голодомор: душа болить і тане мов свіча

 


Голодомор...Страшне слово, яке болем ятрить серця українців, що накрило собою величезну країну, квітучу, родючу і щедру. Помирали люди, молоді, здорові, яких можна було врятувати дуже просто: голодним потрібно було лише дати хліба. Та навіть не дати, а повернути.

До Дня памяті жертв голодомору у бібліотеці оформлено книжкову виставку «Розіпята душа на хресті». На виставці представлено документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників.

 

Голодомор 1932-1933 років  письменники осмислюють як геноцид проти українського народу, національну катастрофу, її переконливо описують та інтерпретують Улас Самчук,Юрій Клен, Василь Барка, Тодось Осьмачка та інші.

 

Історія втілення голодомору 1932-1933 років  в українській літературі стала часткою української історії,в якій питання історичної правди у радянські часи.

 

понеділок, 23 листопада 2020 р.

Чарівник і друг дітей

 


   23 листопада відзначаємо день народження улюбленого письменника всіх дітей Миколи Носова. Герої на сторінках книг автора- живі і справжні. Пригоди, які з ними трапляються, незвичайні. Чудовиська_ страшні, а чарівники- всемогутні. Забавні пригоди, смішні вчинки героїв, не залишаючи нікого байдужими, виховують в дітях уявлення про дружбу, добро і справедливість. В нашій бібліотеці є книги цього автора. Діти із захопленням читають книги, про які їм розповідають бабусі та батьки, на яких вони росли. Повага до праці, знань, чесне і доброзичливе ставлення до людей- усі ці людські якості з теплим гумором розкриваються у творах улюбленого автора.

   Завітайте до нас у бібліотеку і візьміть книги улюбленого

 Миколи Носова.



четвер, 19 листопада 2020 р.

Чарівна сила Джеремі Стронґа

 

На полицях українських бібліотек можна побачити різноманітні книги Джеремі Стронґа- відомого британського письменника. Пише він вільно, легко, весело й іронічно. Його книги зацікавлять не тільки тих, хто любить читати, а й тих, хто «безнадійно не читає». У чому ж таємниця? Тексти відомого британця- справжнісінька терапія, адже з його героями сумувати чи нудьгувати не доведеться. Його особливий гумор - добрий засіб привернути увагу до серйозних проблем.

У нашій бібліотеці є різноманітні книги Стронґа, яким властивий своєрідний легкий стиль, лагідний гумор, цікаві та несподівані повороти сюжету, смішні ситуації, у які потрапляють його персонажі.



вівторок, 17 листопада 2020 р.

Андрію Кокотюсі-50

 

17 листопада святкує своє 50-ти річчя Андрій Кокотюха. З цієї нагоди у районній бібліотеці для дітей відкрито книжкову виставку «Захоплюючі детективи українським дітям від Андрія Кокотюхи».


 Андрій Кокотюха — український письменник, сценарист та журналіст. Перший художній твір написав у 7 років. До 12 років читав і писав лише казки. Мріяв стати бібліотекарем. Пише російською та українською мовами. Його детективні романи «Темна вода», «Легенда про Безголового», трилер «Повзе змія» були екранізовані. Написав сценарії для кількох документальних фільмів з циклу «Кримінальні історії» на каналі ISTV. Твори А.Кокотюхи неодноразово були відзначені нагородами. У 2012 році став «Золотим письменником України».

Для цікавого дозвілля бібліотека пропонує вам звернути увагу на такі твори:       

 

«Таємниця козацького скарбу». Перша книга про шукачів скарбів. Це справжній детектив, в якому беруть участь хлопчаки-школярі — тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчинка Галка з навіженим страусом на прізвисько Футбол, кілька дорослих вуркаганів, а також непривітна ватага на чолі з Льонькою Гайдамакою. А мова тут про... про справжній козацький скарб — бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Вже триста років ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і от лише в наші дні двоє школярів під час літніх канікул випадково стають так близько до розгадки таємниць.

«Таємниця зміїної голови». Шукачі скарбів повертаються! Тепер герої, котрі одного разу вже розкрили таємницю козацького скарбу, вирушають на мальовниче Поділля. Тут є старовинний княжий замок і похмурі лабіринти підземних печер. Колись у цих краях гуляв народний месник Устим Кармелюк. Вороги називали його розбійником. І десь там сподвижники Кармелюка заховали великий діамант небаченої краси. За скарбом, звісно, полюють лихі люди. Вони хочуть забрати собі не лише діамант, а й увесь замок. Чи вдасться нашим героям — Данилові, Богданові, Льоньці та їхнім новим друзям — випередити злодіїв і врятувати замок? Чи зможуть вони розгадати усі розбійницькі загадки? Що цього разу утворить шалений страус на прізвисько Футбол? Про це все ви дізнаєтесь, прочитавши цей пригодницький детектив.  

«Таємниця підводного човна». Вони шукали й знаходили скарби по всій Україні — на землі і під землею. Тепер на часі — підводні пригоди. У Криму, на темному дні загадкової бухти, лежить «Сом» — один із перших підводних човнів Українського Чорноморського флоту. Майже сто років тому його затопила команда, щоб він не дістався ворогам молодої Української держави. На борту «Сома» — справжній скарб, що може розкрити чимало таємниць і змінити уяву про один із героїчних епізодів нашої історії. Але що за чудовисько стереже вхід до цієї бухти? І хто ще полює за цим підводним скарбом, аби заволодіти ним і знищити таємницю? Про це хочуть дізнатися наші давні знайомі, невтомні шукачі скарбів: київські хлопці Данило й Богдан, їхня приятелька Галка з Полтавщини та незмінний член безстрашної команди, бойовий африканський страус на ім’я Футбол. Третя частина популярної детективної серії з життя сучасних школярів, що полюють за скарбами, пропонує ще більше пригод і несподіваних відкриттів. 

«Мисливці за привидами» (збірка повістей). «Світла в кабіні ліфта не було. Просто на хлопців звідти дивилася пара палаючих очей» — ось так двоє школярів зустріли привида у звичайному, досі безпечному ліфті багатоповерхового будинку. І це не єдина таємниця, яку беруться розгадувати розумник Максим Білан і силач Денис Черненко. До того часу вони не думали, що зможуть знайти спільну мову й подружитися. Але тепер ніхто, крім них, не врятує Золотий кубок — головний приз спортивних змагань, на який націлилися злодії, не кине виклик викрадачам домашніх улюбленців і, звичайно, не полюватиме на привидів, котрі зустрічаються не лише в ліфтах... Небезпечні пригоди юних детективів на цьому не закінчуються...

 

 Гімназист і Чорна Рука

УПершій зразковій гімназії все зразкове – окрім учнів.

Про гріхи кожного знає лиховісний незнайомець, який називає себе Чорною Рукою. Хто не виконає його наказів, тому непереливки.

Саме через погрози Чорної Руки починаються небезпечні пригоди звичайного київського гімназиста Юрка Туряниці. Волею долі лише Чорна Рука знає, хто скоїв убивство, в якому звинувачують українського воїна-добровольця.

І восьмикласник іде по сліду, як справжній детектив. Разом з київським гімназистом та його друзями ви потрапите в моторошні покинуті будинки, старі київські двори та лігва озброєних бандитів. Поруч із Юрком – простакуватий і мудрий приватний детектив Назар Шпиг, котрий дуже любить змінювати зовнішність, та кумедний Джентльмен на чотирьох лапах...

Нова захоплива детективна повість відомого українського письменника Андрія Кокотюхи обіцяє перерости у цілу серію детективів про пригоди київського гімназиста Юрка Туряниці.

 

Гімназист і Вогняний Змій

Після пригод із Чорною Рукою у житті гімназиста Юрка Туряниці таємниць і загадок стало ще більше. Дивні речі кояться в столиці — одна за одною горять українські історичні будівлі. Деякі сліди ведуть до Першої зразкової гімназії, яка ризикує втратити репутацію ще й через... наркотики. Восьмикласник Юрко Туряниця разом з приватним детективом Назаром Шпигом та вірним бульдогом Джентльменом знову беруться за справу. Та чи під силу звичайному гімназистові випередити злодіїв і врятувати від забуття українську історію?..

У другій книзі відомого письменника Андрія Кокотюхи знову багато карколомних подій, смертельних небезпек, драматичних непорозумінь, покинутих будинків і, звичайно ж, страхітливого вогню.

 

четвер, 5 листопада 2020 р.

Там, де живе рідна мова, живе український народ

 

Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році.

Дата 9 листопада припадає і на вшанування пам’яті Нестора Літописця, адже, за інформацією  вчених, саме з його праць починається українська мова.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.

Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.

До Дня української писемності та мови у районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Там, де живе рідна мова, живе український народ». Виставку розгорнуто за такими розділами: «Памятки української мови», «Класики українського слова», «Сучасна українська книга високого рейтингу», «Словники- скарбниця українського слова».







вівторок, 3 листопада 2020 р.

Книжковий дайвінг "Ті, хто читає книжки- володарі майбутнього"


Читати все зовсім не потрібно; треба читати те, що відповідає на виниклі у душі питання.   

                                                                                                                                 Лев Толстой

Що таке щастя? Що таке справжня дружба? Що таке душевний біль і смуток? Що таке відповідальність? Що таке правда? Відповіді на ці запитання дітям, як і дорослим, годиться не отримувати ззовні, а знаходити в собі, наповнюючи кожне слово розумінням — своїм, глибоким, справжнім. Але, перш ніж шукати відповіді, потрібно навчитися ставити такі запитання. І так уже сталося, що в обох випадках чи не найкращим помічником для малечі є книжки. Саме в книжках на дітей чекає не лише розрада та розвага, а ще й безліч цікавих і важливих запитань, відповіді на які можна шукати впродовж усього свого життя. Звісно, що автори дитячих книжок нерідко пропонують читачам якусь готову відповідь, але якщо книжка справді гарна, ця відповідь ніколи не буває однозначною. Вона ще більше спонукає шукати своєї правди, бо ж вона у кожного та кожної — своя.

Коли ми беремо нову книгу в руки, то прагнемо не просто заповнити чимось вільний час. Шукаємо спосіб відволіктися від буденності, розважитися, хочемо дати «поживу» для мозку, прагнемо знайти відповіді на непрості чи банальні питання. З книгою ми пізнаємо історію світу чи своєї вулиці, вирушаємо у подорож далекими країнами, розшифровуємо детективні сюжети чи поринаємо в світ людських взаємин. Книги – це не просто інформація. Це те, що робить нас кращими, глибшими, спонукає до змін, розвитку та росту. Тож давайте знайдемо час, візьмемо книгу і повернемось до читання.

 



 

пʼятниця, 30 жовтня 2020 р.

ЗУНР- пам"ятна сторінка в історії України

 


Перший листопад був, є і залишається в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно-Українською Республікою.

Во ім’я великої ідеї український народ в листопаді 1918 року почав війну з Польщею, яка тривала 8 місяців. Новостворена Українська Галицька Армія (УГА), ядром якої став легіон УСС, по-геройськи обороняла здобуту волю.

257 днів проіснувала ЗУНР. З 1 листопада 1918 р. до 15 листопада 1919 року і впала під переважаючими силами ворогів, в першу чергу поляків.

Дворічна боротьба українського народу за незалежність закінчилася трагічною поразкою. Переїхавши в східну Україну, Українська галицька Армія опинилася в так званому чотирикутнику смерті і змушена була скласти зброю. Лише невеликій частині вдалося повернутися в Галичину і більшість з них були інтерновані у концентраційних таборах Ланцуті, Демб’є, звідки повернулися лише одиниці.

На абонементі  районної бібліотеки для дітей відкрита книжкова виставка: «У боротьбі за українську ідею», на якій представлені книги про знаменні події 1918-1923рр. на Західно-Українських землях,  праці українських вчених, дослідників з історії ЗУНР.

З цих книг користувачі можуть більше дізнатись про важливі і складні сторінки історії українського національного державотворення.

Минають роки…1-й листопад 1918 року належить історії. Нині – він чарівний спогад, наче прекрасний сон, що приснився нашому народові. Пролинуть ще десятки літ і тільки сивоголові старці будуть розказувати внукам про найкращий день історії Галичини, про день, коли над вежами города-князя Львова замаяли синьо-жовті прапори.


середа, 28 жовтня 2020 р.

Страшно... Жахливо... Цікаво...

 

Час діставати всі скелети з шафи, адже наближається найбільш моторошна ніч року - Halloween !!!

Наш Скелетон вже готовий до зустрічі!!!

«Страшно... Жахливо... Цікаво...» - добірка книг для любителів полоскотати собі нерви, про містику, жахи та загадкові пригоди!!!

До зустрічі в Заліщицькій районній бібліотеці для дітей , де ви зможете ознайомитися з книгами та вибрати для читання.





.

Калейдоскоп цікавих повідомлень

 

Цікаво знати, що 28 жовтня - Міжнародний день анімації

А все це почалося з мультиків ... Сучасні технології дозволяють зараз кваліфікованим аніматорам витворяти на наших блакитних екранах таке, про що в далекому 1892-му році навіть і не мріяли, і навіть (майже напевно) це ще не могло б наснитися в самому казковому сні. Отже, у французькому місті Парижі, 28-го жовтня 1892-го року, якийсь ентузіаст, чарівник, популяризатор науки і художник, винахідник і невимовний романтик Еміль Рейно провів демонстрацію дивного для його сучасників видовища - «оптичного театру». Місце демонстрації було вибрано їм дуже символічно - це був «Кабінет фантастики» в залі музею Гревен. Демонстрація носила назву в дусі глибокої народної французької вуличної культури - «пантоміма що світиться», де нехитрі мальовані картинки скоювали такі ж нехитрі, але абсолютно дивовижні рухи. Звичайно ж публіка була в захваті. Зараз-то ми розуміємо, чому. А кому не подобаються мультики? А якщо комусь і не подобаються, то це буде лукавство, адже всі ми колись були дітьми і всі любили ті чи інші казки, особливо ті, які можна було побачити на екранах в кіно і телевізорі.

 






вівторок, 27 жовтня 2020 р.

Казкотерапія (бібліотерапевтична година)

 

 

Ну скажіть, хто з нас у дитинстві не любив казки?

Казки настільки увійшли в наше життя, що, по суті, стали його відображенням. Лише чарівні історії завжди закінчуються хепі-ендом. Ось саме цей позитив, який грамотно оформлений у метод — казкотерапія, здатний допомогти дітям і навіть дорослим позбутися страхів і комплексів.

Суть методу казкотерапії полягає в тому, що казка доступно пояснює, що добре, а що погано. На прикладі позитивних персонажів дитина вчиться бути хорошою, а негативні герої розповідей викликають у неї лише негативну реакцію. Негативний герой завжди залишається покараним, а доброму дістається красуня-принцеса й півцарства на додаток. Чим погано бути хорошим? Але терапевтична казка відрізняється від звичайної тим, що її вигадують спеціально з урахуванням особливостей дитини. Тобто її головний герой схожий на дитину, він переживає ті ж проблеми й емоції. Він бореться, наприклад, з темрявою, й за його вчинками дитина може бачити, що це насправді не так уже й страшно. Або, навпаки, героя казки доля карає за те, що він не миє руки або не слухається батьків...

Як створити терапевтичну казку

1. Обираємо героя, близького дитині за статтю, віком, характером.

2. Описуємо життя героя у казковій формі так, щоб дитина знайшла схожість зі своїм життям.

3. Вводимо героя в проблемну ситуацію, відповідну до реальної, яку переживає дитина.

4. Пошук героєм шляхів розв’язання проблеми супроводжуємо коментарями, показом ситуації з різних точок зору. Можна ввести помічника – мудрого наставника.

5. Робимо висновок, долучаючи до цього дитину.

Примітка. Створюючи психокорекційні казки, важливо знати приховані причини певної поведінки, страхів та комплексів дитини.

Тож, творіть, фантазуйте разом з дітьми, світ казки чекає на вас!

 

Безсмертний день перемоги

 


28 жовтня в Україні щорічно відзначається день визволення нашої країни від фашистських загарбників. Це святковий день, коли з нашої землі були остаточного вигнані війська нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни.

З нагоди візначення цієї дати Заліщицька районна бібліотека для дітей підготувала тематичну книжкову викладку

"В пам’яті не стерти,

 Бачу з далини,

Біль очей нестерпний,

Чорний день війни!".

Друга світова війна записана у всесвітню історію найбільш кривавими літерами – вона принесла розруху і горе мільйонам людей на всіх континентах.

В 1941–1945 роках на території України відбулися визначальні битви за визволення Європи від фашизму. Воєнні дії під час Другої світової війни на території України тривали 40 місяців — із 22 червня 1941-го до кінця жовтня 1944 року. 28 жовтня 1944 року - день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України. Битва за визволення України тривала 22 місяці. Дорога до перемоги над ворогом була довгою і трагічною.

Ціною неймовірних зусиль, ціною мільйонів життів вдалося зупинити агресора – кожен клаптик української землі рясно политий кров’ю наших захисників. Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло понад 3,5 мільйонів людей, а загалом протягом війни людські втрати в Україні склали понад 10 мільйонів військових і цивільних осіб. Було зруйновано понад 714 міст, 28 тисяч сіл, понад 16 тисяч промислових підприємств, 18 тисяч медичних закладів і 33 тисячі закладів освіти.

XXI століття. Минають і відлітають у вічність роки. Усе далі і далі відходять в історію трагічні події Другої світової війни. Та ніколи не згасне в пам`яті людській подвиг і велика трагедія українського народу, його битва, його перемога над фашизмом. Назавжди в пам`яті залишаться імена тих, хто у грізний час встав на захист рідної землі, хто у нелегкому двобою ціною власного життя відстояв споконвічне право людини на свободу і життя.

Народ України схиляє голови перед пам'яттю тих, хто загинув на полях битв, в таборах смерті, в підпіллі, віддає глибоку шану ветеранам Другої світової війни, солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадує всіх, чиє життя забрала війна, пам'ятає, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить сильнішим народ. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

 

четвер, 22 жовтня 2020 р.

Планета казок Джанні Родарі

 

Кожна людина змалечку володіє цілим світом, і це не коштує їй жодного шеляга. Так, світ належить їй, треба тільки закачати рукави,простягти руки і взяти його. Автор цих слів, Джанні Родарі, знав, про що писав. Він сам мав у своєму розпорядженні увесь світ. Навіть два. Світ написаних ним казок і світ дітей різних країн, які захопилися його казками.

Історію свого дитинства італійський письменник переказав у сумній повісті-казці «Подорож Голубої Стріли», назвавши головного героя своїм другим імям- Франческо.

У повісті-казці «Пригоди Цибуліно»фантастика переплітається з реаліями сучасної Родарі Італії.

Побутова реалістична повість «Маленькі волоцюги» і казка-повість «Джельсеміно в країні брехунів» розповідають про непросте життя мешканців Південної Італії.

«Джіп в телевізорі»- оповідання про захоплюючі пригоди восьмирічного хлопчика, який потрапив у телевізор.

Твори Джанні Родарі наповнюють яскравими барвами світ дитинства і їх просто неможливо забути. У його казках вирує справжнє життя. Вони вчать дітей розрізняти Добро і Зло та прагнуть до кращого.

Із захоплюючими книгами Джанні Родарі можна ознайомитися біля книжкової виставки одного автора «Планета казок від батька Цибуліно», яка відкрита в дитячій книгозбірні.


З любові та світла

 


Зірка Захарівна Мензатюк- великий друг юних читачів. Її талант письменниці-казкарки багатогранний та яскравий.

Творчість письменниці має яскраво виражений національний мотив. В своїх творах вона розвиває рідну мову і культуру.

У фондах нашої бібліотеки для найменших є книги: «Макове князювання», «Зварю тобі борщику», «Чарівні слова», «Катрусині скарби». Все це яскраві і добрі казки.

У доробку авторки є детективні пригоди- «Таємниця козацької шаблі». На сторінках книги-захоплююча мандрівка замками України, переплетення сучасного і минулого, містики і реальності, багато пригод і гумору.

«Дике літо в Криму»- гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки з татарськими ровесниками.

«Як я руйнувала імперію»- перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Чого прагнули? Герої повісті- підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються у вирі суспільних змін.Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння , що їх зазнала Україна.Чому розвалився Радянський Союз? І- найголовніше- хто його розвалив?

Про книги з доробку Зірки Мензатюк, що є у дитячій бібліотеці, можна дізнатися, переглянувши книжкову виставку «Письменниця Зірка Мензатюк: діти- люди зайняті», оформлену до дня народження.

Наші читачі із захопленням читають твори письменниці, які виховують їх на високих моральних цінностях, освячених кращими традиціями нашого народу, спонукають до боротьби за краще та гідне життя.



вівторок, 20 жовтня 2020 р.

Сторінками всесвітньовідомих коміксів


 

Дорогі друзі !

    До вашої уваги не звичайні книги - неймовірні та захоплюючі комікси. У всьому світі діти обожнюють комікси. І, звичайно, було б нечесно позбавити дітей України можливості читати такі книги. Саме тому команда Маряни Кондзелки переклала та видала для вас світовий бетселер про Джеронімо Стілтона.

    Комікси, які обрали для вас,- не поодинокі книги. Це ціла серія пізнавальних та водночас веселих історій, у які ви поринете разом із симпатичними героями-ерудованою мишкою на ім”я Джеронімо Стілтон та його друзями.Разом із головними героями помандруєте у Єгипет на будівництво величного монумен-ту – Сфінкса, відкриєте секрети Колізею та Ейфелквої вежі, зрозумієте, ким були Моцарт та Марко Поло, дізнаєтеся про паровий двигун та перший друкарський верстат і ще багато-багато цікавого.

   Найголовніше- ви зрозумієте, чому діти так люблять комікси. З кожною новою сторінкою перед вами відкриватимуться неперевершені малюнки, що разом із цікавими історіями перенесуть вас у минуле та допоможуть якнайкраще зрозуміти прочитане.

  Тож не зволікайте, а хутчіше гортайте сторінки, уважно розглядаючи малюнки та вчитуючись у текст, вирушай у нову пригоду!

  До зустрічі у дитячій бібліотеці!

 

 

середа, 14 жовтня 2020 р.

Краєзнавство-пріоритетний напрям у діяльності бібліотек

 


8 жовтня 2020 року у великій залі Будинку народної творчості відбувся районний семінар працівників бібліотек Заліщицької ЦБС, який проведено з дотриманням вимог карантинних обмежень.

Про важливість краєзнавчої роботи, впровадження сучасних інноваційних форм у бібліотечне обслуговування, інформування різновікових груп читачів, жителів міста і сіл акцентувала увагу у своєму виступі Ольга Тракало, директор бібліотечної системи.

Доповідачка навела приклади узагальненого досвіду краєзнавчої роботи у Зозулинській, Іване-Золотівській, Мишківській, Слобідській бібліотеках-філіях, про який підготовлено збірник статей «Невичерпні джерела краю».

Активно впроваджують бібліотекарі сучасні технології, для інформування користувачів про нові надходження, події, створюючи бібліотечні блоги та інформуючи про свою діяльність у соціальних мережах.

У сучасних умовах, які обмежують можливості для проведення багатолюдних заходів, бібліотекарі організовують роботу в онлайн -форматі, дистанційне обслуговування користувачів та інші форми, для задоволення їх запитів.

Актуальними завданнями і надалі залишаються для нас – створення бази даних з краєзнавства, збір відомостей про кожне село, про людей, про краєзнавчі пам’ятки і події. Значна увага надається роботі з бібліотечними фондами.

З рекомендаціями з цих питань виступили Орися Калінка, Олександра Топольницька, Віра Брєєва – працівники центральної і дитячої бібліотек.

Степан Навольський ­– голова Громадської ради бібліотек ЦБС і очільник районної громадської організації учасників АТО-ООС «Дністровий вал» імені Романа Шухевича прибув на зустріч із бібліотекарями разом зі своїми бойовими побратимами, заліщанами Віталієм Зваричем, Юрієм Середою, Михайлом Пакульцем. Вони закликали працівників книгозбірень району берегти пам'ять про краян, що віддали свої життя у боротьбі за волю і незалежність України, її територіальну цілісність, і тих, які воюють на Сході тепер, українських воїнів-сучасників.

У відповідь ми об’єднали свої слова вдячності і щиро привітали наших мужніх краян із Днем захисника України.

На завершення семінару керівник Заліщицького бюро первинної правової допомоги Арсен Нагуляк надав консультації бібліотечним працівникам району про участь у Виборах 2020 року.

четвер, 8 жовтня 2020 р.

Хай буде завжди на сторожі від Богородиці Покрова

 

14 жовтня у День Покрови Пресвятої Богородиці наша держава відзначає День українського козацтва та День захисника України. Свято Покрови є символічним і несе у собі багато українських традицій. Його походження пов’язане із чудесною появою Богоматері у Влахернському храмі. В усі часи запорозькі козаки вважали святу Покрову своєю покровителькою і заступницею. Хоругви із зображенням Покрови вони брали із собою в походи, церква, що знаходилася на Січі обов’язково носила назву Покрову Божої Матері. Не випадковим є зв'язок цього свята із святом українського козацтва, адже саме на Покров 1641 року відбулася вирішальна битва козаків проти турків. Також день 14 жовтня був символом зустрічі осені із зимою і означав завершення усіх польових робіт і початок періоду весіль. Вважалося доброю традицією і надзвичайно сприятливим для молодят зіграти весілля саме на Покров.



 

До цих свят працівники районної бібліотеки для дітей  презентують  тематичну виставку «Хай буде завжди на сторожі від Богородиці Покрова». Література, що експонується , розкриває історичні факти про борців за незалежність України в різні відрізки часу.

Привертає увагу читачів література про козаків, їх звичаї та історія українського козацтва в цілому. Тут можна познайоммитися із книгами про звичаї, вірування та прикмети на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Є тут матеріали про захисників Україн,. які захищають наші землі на сході України

 День захисника України ми вшановуємо сучасних захисників України та героїв різних епох нашої історії. Це день, коли необхідно згадати загиблих вояків і подякувати всім громадянам, які присвятили життя захисту Української держави.

             Діво Пресвятая-

             Матір матерів,

             пригорни до серця

             всіх своїх синів.