четвер, 19 жовтня 2017 р.

Горить свіча. Нуртує пам’ять, яку не вбили і не вб’ють.



   

 Чи є на світі такий народ, чия земля була б так напоєна кров’ю і засіяна кістками його синів і дочок, як українська. Наш волелюбний народ терпить і страждає, але немов та скошена трава, пускає все нові й нові паростки і пнеться до волі, до світла, до сонця. Та грубий і тяжкий чобіт прохожого зайди постійно пригинає її до землі, не дає можливість випрямитись.
     Під час історичної години, яку підготували і провели завідуюча районної бібліотеки для дітей Топольницька О.І. та класний керівник 5-А класу Заліщицької державної гімназії Костинюк О.М. приділили висвітленню визвольної боротьби 40-50-х років, і що витерпів український народ на шляху до незалежності.

     Присутні перегорнули яскраві та водночас трагічні сторінки історії УПА. Згадали тих, які боролися і загинули за єдину і соборну Українську державу. У кожного з них були особисті мрії, але найважливішою залишалась одна : щоб рідна земля була вільною, щасливою, незалежною. Розповіді учнів доповнювали відео перегляди, присвяти та повстанські пісні.
     Бібліотекар презентувала присутнім викладку літератури, яка є у фондах дитячої бібліотеки та ознайомила дітей із періодичними матеріалами, в яких висвітлюються бойові дії воїнів УПА на теренах нашого району. Олександра  Іванівна згадала твори Івана Багряного, Романа Іваничука, Оксани Забужко та інші, в яких автори описали боротьбу за незалежну Україну, пережиті муки і страждання повстанців, мирного населення, яке їх підтримувало.
     Присутні хвилиною мовчання вшанували всіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє, серед них і випускника гімназії Ореста Квача. Згадали тих, які зараз відвойовують та захищають кордони нашої держави, побажали їм здоров’я, витривалості, достатку та опіки Пресвятої Покрови, яка завжди була покровителькою.

Свята Заступнице ! Пречиста Діво !




Народу нашого княгине –
Богородице Діво !
Свята Покрово України.

   Покрова Пресвятої Богородиці. Це свято встановлено на честь Божої Матері, яка зняла зі своєї голови білу хустку – Покрову – і розкинула її над людьми в церкві, одночасно молячись за їхнє спасіння. Саме ця біла Покрова і стала своєрідним оберегом України.
  Саме про це величне свято вели мову учні 2-Б класу Заліщицької державної гімназії під час народознавчої години.
   Класний керівник Пацарина Н.М. розповіла дітям про історію виникнення свята, яка сягає в далекий 910 рік в місто Константинополь.
   Гімназисти розповідали легенди, читали присвяти, пов’язані з цим святом.
   Бібліотекар Топольницька О.І. підготувала для дітей тематичну викладку літератури «Покрова – свята покровителька » , які знайомлять із особливістю свята Покрови Пресвятої Богородиці, адже воно не тільки народно-релігійне, а й національне, традиції якого широко використовують у сучасному житті.

середа, 11 жовтня 2017 р.

Конкурс розпочато


                                                 
                                                               
                     Нас просто не існує без Шевченка 
                     У ньому вся історія наша, усе буття, усі мрії
                      Відомо : Україна – це Шевченко,
                      Шевченко – це Україна
   Осінь…Вигойдуються багряні калинові грона. Саме в цю золоту пору року в Україні стартує Міжнародний мовно-літературний конкурс серед учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка.
    Відродження України, її духовності неможливе без вивчення спадщини Шевченка. Творчість Кобзаря – то найдорогоцінніший скарб, який передається з покоління в покоління.

   З цієї нагоди у Заліщицькій державній гімназії відбулося відкриття Конкурсу, який підготувала вчитель української мови Пацарина Н.М.
   Вона наголосила, що конкурс імені Тараса Шевченка – це свято рідного слова, можливість перевірити свої знання і сили, відчути власну причетність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря.
   Завідувач районної бібліотеки для дітей до уваги учнів гімназії відкрила книжкову виставку «Живе Тарасе любий поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово.» Діти мали можливість її переглянути і при потребі звернутись в бібліотеку і почерпнути необхідне про життєвий шлях поета, його творчість та вшанування пам’яті про Кобзаря.
  Ведучі та Наталя Михайлівна побажали гімназистам творчого горіння і наснаги, нових перемог і звершень, бо лиш там, де звучить рідне слово, живе український народ.

За здоровий спосіб життя



   Формування основ здорового способу життя є одним з основних напрямів виховної роботи бібліотеки.

   Під час місячника шкільних бібліотек, який проходить на протязі жовтня під девізом «За здоровий спосіб життя», завідуюча районною бібліотекою для дітей Топольницька О.І. разом із бібліотекарем ЗОШ №2 Верхолою Г.П. провели годину-застереження «Серйозна розмова про наркотики». Олександра Іванівна доступно розповіла учням 8 класу про наркотичні речовини та їх шкідливість. Вона повела дітей у сиву давнину, коли люди звернули увагу на те, що деякі речовини мають особливий вплив на людину. Вона розповіла, які фактори впливають на початок вживання наркотиків серед дітей та молоді; звернула увагу до яких наслідків призводять наркотики.

   У дискусійній бесіді учні пояснювали своє ставлення до різних життєвих ситуацій, в які часто потрапляють діти. Висловлювали свої думки і почуття щодо проблеми та поведінки своїх ровесників.
   У заключному слові бібліотекар районної бібліотеки для дітей наголосила на низку проблем які породжує наркоманія, з якими самотужки не справитись. Тож чи варто сворювати собі їх.

Творчі канікули





   Під час літніх канікул Національна бібліотека України для дітей оголосила Всеукраїнський дитячий літературний  конкурс «Творчі канікули», до участі в якому запрошувались школярі віком 11-18 років.
   Мета Конкурсу – сприяння формування у дітей та підлітків патріотичних почуттів – любов до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей.
   Читачі районної бібліотеки для дітей та сільських бібліотек-філій взяли активну участь у Конкурсі з різних номінацій, яких було 7. Переможцями на районному рівні стали :
   Шмиглик Оля, Смеречанська Юля учениці 5(9) А класу Заліщицької державної гімназії, Навізівська Анастасія, учениця 6(10) В класу Заліщицької державної гімназії та Смутило Юлія учениця Товстенської ЗОШ І-ІІІ ступенів у номінаціях «Безмежний світ моєї уяви», «Природа – джерело натхнення та краси», «І в кожному із нас уже живе філософ» та «Моя майбутня професія».
    Централізована бібліотечна система та Заліщицька районна бібліотека для дітей нагородила їх похвальними грамотами, а роботи  відправлені в Тернопільську обласну бібліотеку для дітей для участі у конкурсі на обласному рівні.

четвер, 5 жовтня 2017 р.

З нагоди професійного свята



 
   Бібліотека – храм добра і знань, до якого приходять ледь навчившись читати. А працівники бібліотек, які обслуговують дітей, докладають багато зусиль, уміння, винахідливості, щоб для маленьких читачів бібліотека стала науковою домівкою.
   Так сталось, що на перехресті доль поєднались дві давні професії – вчитель і бібліотекар. Обидві покликані дібрати ключик до кожного дитячого серця і бути поводирем у храмі людського духу. Своє професійне свято працівники бібліотек і освітяни теж відзначають майже одночасно.
   З нагоди професійного свята Всеукраїнського дня бібліотек працівників центральної районної бібліотеки та бібліотеки для дітей вітала міський голова Квач А.В. та працівники міської ради. Вона засвідчувала свою щиру повагу, шану всім представницям бібліотечної родини, благородної і прекрасної професії – служіння її величності Книзі.
   За клопотанням міського голови та рішенням депутатів міської ради дитячій бібліотеці було виділено із бюджету міста 10 тисяч гривень на придбання комп’ютера. Сертифікат на цю суму вручила Алла Василівна.
   Працівники та читачі бібліотеки щиро вдячні за розуміння і неодноразову фінансову підтримку дитячої книгозбірні. Адже сучасна бібліотека не тільки через дитячу літературу живить розум , уяву дитини, відкриває їй нові світи, є могутнім засобом особистого духовного розвитку та комп’ютеризує інформаційне забезпечення користувачів, проявляючи щиру увагу до їхніх запитів та уподобань.