четвер, 25 травня 2017 р.

Разом ми значно сильніші, ніж поодинці


  

Нещодавно шанувальники слова мали можливість зустрітися у читальному  залі Заліщицької  ЦБ із  українськими письменниками, видавцями, публіцистами, громадськими діячами братами  Капрановими, які  презентували своє нове  видання «Забудь-річка», яка розповідає про родинне історичне розслідування трьох доль, які  переплуталися  і стали  фактично  однією  потрійною долею – долею  українця на Другій світовій війні.
         Із  презентованих книг у фонді районної бібліотеки для дітей є дві назви «Веселих свят» та «Мальована історія незалежності України».
         Свято – це  не тільки і не стільки застілля, скільки вміння  створити  святковий настрій та  провести  незабутній день разом  із родинною та друзями. У книзі братів Капранових «Веселих свят» можна  знайти  все про головні  українські свята – історію, традиції, прикмети, ритуали, а це пісні з нотами, святкові страви із  рецептами, ігри та забави,  рукомисло  із  схемами, а ще багато  малюнків та іншої  інформації.

Книга навчить святкувати  українські свята по-сучасному і водночас так, як це робили наші бабусі та дідусі.
         Задум книжки «Мальована історія незалежності України» братам Капрановим підказав син  одного із них, який  готувався до ЗНО з історії. І тут  вони зрозуміли, що  історики за сотні років не створили  простого і  зрозумілого вигляду  вітчизняної історії. Весь  виклад  матеріалу базується на фактах, на які  спирається  історична  наука і які  підтверджені  першоджерелами. А отже, наша державність  має давню  і безперервну традицію, яку зберегли прадіди і діди, а значить треба берегти і нам.  Епіграфом  до видання стали  слова «Душу й тіло ми положим за нашу свободу».
         Ласкаво просимо до нашої  книгозбірні на зустріч із книгами братів Капранових.




Будуємо правовий дім для Дюймовочки






Нещодавно у гості до дитячої бібліотеки завітали учні  1-Б класу (класовод Підлесецька Г.П.). Під час бесіди бібліотекарі розповідали «малечі про серйозні речі», вчили їх відчути себе особистістю, повноцінним членом суспільства. Саме в цей час дитина формується не тільки фізично, психічно, інтелектуально, здобуваючи й отримуючи  необхідні знання, уміння й навички, а й починають формуватися правові знання.
   На змісті прочитаних казок діти визначали, які права було порушено у  їхніх героїв : Дюймовочки, Колобка, Кривенької качечки, Попелюшки, Буратіно…
    Діти намагалися зрозуміти поняття справедливості, рівності, свободи, миру,гідності і прийшли до висновку, що прочитана книга підказує дитині вихід із складної ситуації.






Дякуємо за дарунок



   Що ж таке книга ? Помічник, порадник, а для тих, хто вміє дружити з нею –вірний друг. Протягом усього життя ми звертаємось до книги. Вона допомагає нам пізнати та зрозуміти навколишній світ і самих себе. Не рідко книга, вчасно прочитана, підказує людині вихід із складної ситуації.
    Хто з нас не любить книжок. Та ще таких, де багато яскравих малюнків, прихованих див. Книга --  справжній маг. Читаючи, ми уявляємо себе чарівниками, здатними розуміти мову речей, тварин і рослин; подорожуємо в відоме й невідоме.
    Працівники районної бібліотеки для дітей дбають про те, щоб книжковий фонд поповнювався  новими виданнями, якими цікавляться діти. Нещодавно за сприяння приватного підприємця Білінської О.Я. читачі нашої книгозбірні будуть мати змогу познайомитися з героями нових книг, поповнити свої знання з творів по  шкільній програмі. Працівники та читачі вдячні пані Лесі за фінансову допомогу, яку вона надає не вперше, у придбанні нових книг.

вівторок, 16 травня 2017 р.

До матері наш вічний голос



 

                                                 День Матері і день весни ясної
                                                 Квітує травень, бджілкою дзвенить.
                                                 День Матері—Мадонни пресвятої!
                                                 Для тебе пісня хай у світ летить!

В Україні День Матері святкують з   1929 року. Спочатку це свято «оселилося» в Галичині. З плином часу воно було дещо забуте, але зараз ми знову шануємо його. Цьому дню учні 1-Б класу Заліщицької  державної гімназії під керівництвом класного керівника Пацарини Н.М. та завідуючої районною бібліотекою для дітей підготували літературно-музичну композицію « Хай сяє сонцем слово «Мати» таке незгасне, вічне і святе». У віршах, піснях, музичних присвятах, танцях гімназисти прославляли найріднішу на Землі людину – маму. Улюблені матусі відчували пошану до їхньої натхненної праці з виховання дитини, любов, повагу, здійснення мрій про те, що їх дитя буде найкраще, найрозумніше, найдобріше. Бо людина починається з добра. Доброта – це велика сила.
Діти розігрували сценки з різних життєвих ситуацій, в яких їм завжди допомагають дивовижні люди – мами. У них живе  незбагненна сила, яка їх робить напрочуд сильними, витривалими, мужніми.
До цього свята готувались усі. Діти з учителями власноруч виготовляли подарунки, дипломи, які дарували своїм найдорожчим матусям.
Під час підготовки до заходу використовувались матеріали із книжкової полиці «До матері наш вічний голос», оформленої працівниками районної бібліотеки для дітей.
        


пʼятниця, 5 травня 2017 р.

Гірчить Чорнобиль крізь роки



 Час пливе невпинно. Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для нас, українців.
 Про жахливу подію, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою, розповідали учні 4-А класу Заліщицької державної гімназії під час години-реквієм, яку підготували бібліотекар районної бібліотеки для дітей Топольницька О.І та класний керівник Костинюк О.М.
 Гірким болем відлунювали в дитячих серцях слова: «Чорнобиль», «Мертва зона». Страх проймав душу при згадці про мільйони загиблих людей.
 Зі сльозами на очах учні згадували про відвагу пожежників, які тієї трагічної ночі виконували свою звичну роботу, затулили собою не тільки станцію, а й Європу . Хвилина мовчання, запалена свіча – у пам’ять про тих, хто заснув вічним сном у цій трагедії.
 Врятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо все, щоб ніколи не падала на Землю гірка зірка Полин.
 Розповіді дітей та дорослих перепліталися із поезією та презентацією про подвиг і безсилля, пам'ять і наш нестерпний біль.
  Учні мали можливість переглянути тематичну полицю «Гірчить Чорнобиль крізь роки» і ознайомитись із науково-популярною та художньою літературою, яка розповідає про голоси Чорнобиля, катастрофу, які ніколи не зітруться з людської історії, не згаснуть у віках.