вівторок, 26 липня 2016 р.

Мандрівка до чудес світу



Районна бібліотека для дітей під час фестивалю «ЗаліщикиФест» в літературному майданчику експонувала книжково-ілюстративну виставку-подорож «Чудо з чудес», яка стала переможцем конкурсу «Краща книжкова виставка у книгозбірнях для дітей Тернопільської області» у номінації «Найнестандартніший дизайн виставки», оголошений Тернопільською обласною бібліотекою для дітей.

За будь-яких часів людство прагнуло зберегти для нащадків свої найцінніші та найвизначніші надбання. Організована виставка допоможе юним вивчити і розповісти іншим про прекрасні чудеса світу, нашої України, Тернопільщини та Заліщанщини. Книги на виставці представлені за такими розділами: «Сім чудес світу», «Сім чудес України», «Сім природних чудес Тернопілля», «Природні дива Заліщанщини», «Чудеса, повір, повсюди…».

В кожній людині – прихована мудра сила творця. Треба їй дати волю розвинутись і розквітнути, щоб вона збагатила землю ще більшими чудесами. В розділі «Сім чудес світу» зібрані книги та періодичні видання, що розповідають про дива, які надійно зайняли сім перших місць. Все це – неперевершені творіння людей, які своєю досконалою красою, викликали захоплення античного світу, що передалося наступним вікам. Література, яка представлена у цьому розділі, розкаже ким і за яких умов були створені згадані чудеса. 

У розділі «Сім чудес України» експонується книги, які розповідають про чудеса України – історично-культурні пам’ятники – заповідник «»Кам’янець», Києво-Печерська Лавра, Софіївка, Софія Київська, Херсонес Таврійський, Хотинська фортеця, Хортиця.

Цікава і своєрідна природа Тернопільщини. Північ області – мале українське полісся. Напівгірська місцевість над Дністром  нагадує український південь, своєрідними ландшафтами виділяються Опілля і Товтри. Тернопільщина для кожного з нас – рідна земля, рідний край, рідна затишна домівка. Наш обов’язок зберегти для нащадків ці заповідні скарби. У розділі «Сім природних див Тернопілля» розповідається про ці дива: «Печери Тернопілля», «Берем`янська наскельно-степова ділянка», «Дністровський каньйон», «Касперівські сфінкси», «Кременецькі гори», «Нирківський каньйон», «Природний заповідник «Медобори».  

Ми пишаємося тим, що із семи природних див тернопільщини чільне місце посідає наш район, який представлений трьома природними дивами «Дністровський каньйон», «Касперівські сфінкси», «Нирківський каньйон».

Подорож у літо




Бібліотека молодшого абонементу провела подорож книжковою виставкою «Я тепле літечко сонечком багате». Людмила Іванівна повела присутніх у довгі-довгі гарячі дні, коли починається улюблена всіма пора – літо. З високого синього неба лине пісня жайворонка, розкішним килимом трав і квітів посміхається земля. Діти разом із бібліотекарем пригадували прикмети літа, прислухались до шепоту трав та чарівного співу птахів, відчували, якими пахощами напоєне повітря, милувались неповторністю краси природи.

Бібліотечне літо для веселих, кмітливих і невгамовних



Літні читання – 2016 районна бібліотека для дітей проводить під девізом «Мій друже й супутнику, книго моя, завжди на дозвіллі, де ти – там і я» з метою сприяння розвитку читацьких інтересів через індивідуальні та творчі форми роботи. Працівники книгозбірні організовують та проводять різноманітні масові заходи, популяризуючи літературу та залучаючи читачів-дітей до участі у них.

вівторок, 5 липня 2016 р.

Мрії про Україну: дитячий погляд



      З метою  формування у майбутнього покоління  високої  громадянської свідомості, сприяння національно-патріотичному  розвитку особистості, ідентифікації з державою,її  історією, культурою та розвитком  фонд Миколи
Томенка та Національна бібліотека України  для дітей  організували  конкурс серед читачів-дітей 10-12 років  та 13-16 років  у трьох номінація «Прозові твори», «Поетичні твори» та «Малюнки».
      Активну участь у конкурсі  прийняли і читачі-діти Заліщицької ЦБС. Кращі роботи було надіслано на розгляд  обласного журі. До Тернопільської обласної  бібліотеки для дітей надійшло  76 конкурсних матеріалів від 50 учасників. Учасники конкурсу у своїх роботах висловили любов до України, до рідного  краю, передавши через перо та яскраві фарби свої  емоції. У поезії, прозі, малюнках діти мріють про мир в Україні, хочуть її бачити вільною, процвітаючою, «де чутно сміх і радість звідусіль», «здоровою, щоб нація була», « і де цінують розум й глибину душі».
         Серед  переможців й наші читачі, Халявко Ганна та Золота Сніжана із Іване-Золотого.   Ганна стала  переможцем у номінації «Поетичні твори» – 2 місце, а Сніжана – у номінації  «Малюнок» – 3 місце. Їхні роботи будуть направлені до Національної бібліотеки  України для дітей для участі ІІ  Всеукраїнському турі  конкурсу.
       Щиро вітаємо наших переможців, бажаємо їм  продовжувати зберігати пам'ять про історію  свого народу, любити і шанувати свій рідний край.

Архітектура – різновид мистецтва



    
З нагоди Дня архітектури для читачів районної бібліотеки для дітей  працівники організували і провели  цікаву годину  «Архітектура – різновид мистецтва»
      Бібліотекар коротко розповіла про архітектуру, як різновид мистецтва, що має в собі  елементи інших мистецтв. Вона використовує  всі досягнення людства і створює  середовище, в якому ми живемо. Діти  дізналися, що архітектурними пам’ятниками суспільство захоплюється з давніх-давен. Адже твори архітектури,  прикрашаючи непомітні вулиці і будівлі, роблять їх привабливими.
       Під час огляду  книжкової виставки «Чудо з чудес» дітей  ознайомлено з  архітектурними  спорудами  стародавнього світу  «Сім чудес світу». Присутні не тільки  мандрували  книгами, а наочно побачили   макет  єгипетської  піраміди, Александрійського  маяка, які  виготовили з  пазлів члени гуртка «Умілі руки» ( керівник, бібліотекар молодшого абонементу Голоден Л. І.)
         Із захопленням  користувачі слухали розповідь  юних гуртківців Голоден Степана та Михайла, які розповідали про виготовлені ними архітектурні споруди із пазлів.
       Брати показували свої роботи  і розказували про техніку складання споруд. До уваги  відвідувачів  «Колізей», «Букінгамський палац», «Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету, «Статуя Свободи», «Палац Ластівчине гніздо», « Базілік св. Петра», «Тауерський міст в Лондоні», «Капітолійський холм», «Готель в Дубаї», «Будинок
Сіднейської опери», «Ейфелева вежа».
        Сподіваємось, що серед  маленьких наших читачів є майбутні  архітектори, які вже сьогодні  плекають  творчий запал  і  втілюють в життя цікаві  проекти та ідеї.

За рядком основного закону



      Конституція – основний Закон держави, що  має найвищу юридичну силу  і встановлює  засади  політичної, правової та економічної системи держави.
      Під час  правознавчої години дітей  ознайомлено із довгим шляхом  нашої держави до  справжньої  незалежності. Бібліотекарі вирушили з  присутніми в часи від  княжої Країни Руси, Гетьманської України, УНР,  аж до утвердження  суверенної і незалежної держави. Під час  історичного екскурсу присутні згадували історичний шлях показового  правового  документу – «Конституції», від часів Пилипа Орлика до прийняття Конституції України – 28 червня 1996 року.
       Свої знання  з основ Конституції діти  демонстрували під час  вікторини,  даючи  правильні відповіді та тестування «Чи  знаєш ти права та обов’язки». Знайти  правильні відповіді діти  мали можливість із літератури  та  періодичних видань, які  були представлені  на тематичній полиці  «Подорожуємо у Країну Основного закону».