неділя, 27 вересня 2020 р.

Бібліотека – храм добра і знань

 


«Бібліотекар – це не професія, а стан душі» – правильно зазначив хтось  із мудрих. І це  так, бо для  кожної освіченої людини бібліотекар – насамперед  творча особистість, яка  безкорисливо, щедро  служить суспільству, читачеві.  Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань  і мудрості народу  є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у  світ нового і непізнаного.

          З нагоди Всеукраїнського  дня бібліотек працівники дитячої книгозбірні  приймають найщиріші вітання від вдячних читачів.

 

          Ви, як дбайливий садівник,

          Що  прихиляється до гілки,

          Перекладаєте мудрість книг

          В дитячі світлі голівки.

          Тому  спасибі, що ви на світі є,

          Що сієте добро, як щедрий колос,

          Даруєте душі безсмертний голос.

          Ми вам бажаємо успіху й добра,

          Щоб доленька вам щедрою була.

          Хай в домі вашім завжди буде світло

          Хай люди вам всміхаються привітно,

          Щоб читачі вам радість приносили,

          Хай Бог дарує вам здоров’я й сили.

середа, 23 вересня 2020 р.

Бабин Яр: біль нашої пам’яті

 


      Бабин Яр – це трагедія всього людства, але відбулася вона на українській землі. І тому українець не має  права забути  про неї так само, як і єврей.

        Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія насамперед  єврейського та українського народів.

        Кожного року 29  вересня за рішенням Верховної Ради України ми  вшановуємо  пам'ять тих, хто у цей день  1941 року загинув в Києві від рук нацистів. Серед  невинно закатованих євреї, тисячі  українців, росіян,  громадян інших  національностей. Усі  778 днів  німецької  окупації в Києві тривали розстріли і насильства. Злочини в Бабиному Яру   перевершили  всі відомі до цього часу  трагедії. Але це не тільки  трагедія  минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як  важливо  запобігти  насильству та берегти  мир.

        До уваги користувачів районної бібліотеки для дітей  відкрито  книжкову виставку «Трагедія  Бабиного Яру». Із  представлених  видань  можна дізнатись про історію  бабиного Яру та смерть  і насильство, які  приніс німецький  «новий порядок».

         Поруч із наукового-популярними книгами художній твір  Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр», який  присвячений  Памяті  всіх загиблих від рук  нацистських окупантів  у Бабиному Яру. Про цю книгу краще  за все   сказати  словами самого автора: « Я пишу так, начебто  присягаюся за юридичне свідчення на  найвищому  чесному суді і  відповідаю за кожне слово. У цій книзі  оповіджено тільки правду – так як це було»

Книги-ювіляри

 


       У вересні  ми святкували  185 років чудовій казці  видатного данського письменника Ганса Христіана  Андерсена  – «Дюймовочка». Це  розповідь про крихітну дівчинку  зростом не більше дюйма, яка  за волею долі  відправляється у подорож.

          На неї чекає безліч пригод, до неї  залицяються різні женихи, але  щастя Дюймовочка може знайти лише серед собі подібних.

пʼятниця, 18 вересня 2020 р.



Міжнародний день миру. Це важливе свято для будь-якого мешканця нашої планети. Основною думкою цього дня є теза: «Пробач, і ти отримаєш мир». Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру, який був відлитий з монет, що пожертвували діти усіх континентів. Звук цього дзвону – це нагадування людям, що найцінніше в житті – саме життя.

        


Працівники районної бібліотеки для дітей відкрили книжкову виставку-застереження «Заради миру на землі», на якій представлені книги, що висвітлюють події боротьби нашого народу в роки Другої світової війни, трагічні сторінки війни, що йде на сході нашої України; про біль і мужність тих, хто воював за мир, хто віддав своє життя в ім’я світлого мирного майбутнього.

        


Тож шануймо і любімо свою прекрасну, рідну неньку Україну, зберігаймо славні традиції, звичаї нашого народу, пам’ятаймо завжди і скрізь, що ви – діти козацького роду, славних пращурів великих, що не корились ні мечу, ні кулеметному вогню, а свято вірили у світле майбутнє своєї державності. 

Іван Карпенко-Карий - класик світової драматургії

 


Серед імен найталановитіших українських драматургів ХІХ ст. стоїть ім’я Івана Карпенка-Карого.

         Народ живий, допоки жива його історична пам'ять. Ця незаперечна істина спонукала не одне покоління українських письменників звертатися до славних чи трагічних сторінок нашої минувшини, щоб із мовчазної згоди байдужих нащадків не стала Україна країною без минулого й майбутнього.

         Не оминув історичної тематики у своїй творчості й видатний український драматург Іван Карпенко-Карий. У своїх п’єсах він порушував проблеми, які є актуальними й нині.

пʼятниця, 11 вересня 2020 р.

Популяризація дитячого читання


6 вересня 2020 року в бібліотеці села Лисівці відбулося нагородження переможців першого та другого конкурсів для дітей і юнацтва :

«Вірш для мами у кадрі» та «Ти в серці моїм Україно»

 

1-ий конкурс

Юлія Кліщ

Анастасія Сорба

Марійка Якубович

 

2-ий конкурс

Яна Школова

Тарас Коханюк

Юлія Якубович

Ткачук Марійка

 


Метою проведення конкурсів було :

– популяризація дитячого читання,

– активізація творчої діяльності, талановитих дітей та підлітків села

– активізація творчої діяльності батьків для своїх дітей, а саме запис та монтаж відео.

Організувала конкурс та вручала почесні грамоти та призи бібліотекар сільської книгозбірні Віра Головацька.

Фотосесію провела Наталія Головацька. Окрема подяка невідомому спонсорові за виділені кошти для грошових призів для учасників другого конкурсу.