пʼятниця, 28 грудня 2018 р.

Подарунок в день Святого Миколая


    

  Світлий день Святого Миколая завжди  тримає нас у  передчутті чогось  прекрасного та дивовижного.
    Дуже  важливий подарунок, який  створить  потрібний  святковий  настрій  це книги.
    Саме такий подарунок отримали читачів районної бібліотеки для дітей від постійних меценатів  Угрин І. М.  та  Орещук Л. М. Серед  подарованих книг література по шкільній  програмі, твори  сучасних  авторів та класика.
        Щиро вдячні за  цінний подарунок.

      

Замість ялинки – зимовий букет




 Лічені  дні залишаються до  Новорічно-Різдвяних свят. Кожен з нас, як  дорослі так і діти, чекаємо ці  прекрасні, наповнені дивом та  новими  сподіваннями свята. Всі  старанно готуються до них.  Учні  гімназії  та вчителі з цієї нагоди оформили  виставку-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет», яка стала  в навчальному закладі  традиційною.

         Працівники бібліотеки з цієї нагоди проводили з дітьми бесіди,  переглядали  мультимедійні  презентації,  організовували серед  учнів 5-6 класів  майстер-класи, які допомагали  в організації та  оформлені  зимових  композицій.

         Оформлена виставка  спрямована на ставлення народно-традиційної культури, здійснення  екологічного  виховання  школярів, формування почуття  соціальної  відповідальності, небайдужості. Прагнення до  активних дій з  впорядкування та оздоровлення довкілля.


середа, 12 грудня 2018 р.

Посміхнись світові і він посміхнеться тобі


Що значить бути толерантними?
Це бути ввічливим до всіх,
Щоб слово добре міг сказати
Чи посміхнутись людям міг.
    Приємно жити із „будь ласка",
 «пробачте» - гнів ваш загасить,
Із «добрий день» - здоров'я, ласки
З проханням можна попросить.
     Буть толерантним дуже просто,
Лиш тільки знай, що говорить,
Бо толерантному лиш можна
Людей і  цілий світ  любить.
 Поняття «толерантність» вперше почало вживатися в XVІІІ столітті. У своєму «Трактаті про віротерпимість» відомий французький філософ Вольтер писав: «Шаленством є переконання, що всі люди мають однакові думки про певні предмети»
Розуміння толерантності не однакове в різних культурах, адже залежить від історичного досвіду народу. Іспанською – це здатність визнавати відмінність від власних ідей і думок. Французькою – це стосунки, за яких допускається, що інші можуть думати і діяти інакше, ніж ти сам. Англійською – готовність бути терпимим, поблажливим.  Китайською – дозволяти, приймати. Арабською – поблажливість, милосердя, жаль, терпіння….
Але, на жаль, жодне суспільство, про що переконливо свідчить історія й ті події, які відбуваються зараз у світі, не може поки що пишатися тим, що воно толерантне. 
На початку ХХІ століття доводиться визнавати, що прогрес, досягнутий людством у різних сферах, не призвів до порозуміння між людьми.
Колись Бернард Шоу сказав: «Тепер, коли ми навчилися літати по небу, як птахи, плавати під водою, як риби, нам бракує тільки одного: навчитися жити на землі, як люди».
Звичайно, ми не зможемо відразу зробити толерантною ні свою поведінку, ні поведінку інших людей, і не треба картати себе за це. Однак важливий навіть  малесенький крок у цьому напрямку.

"Нехай кожен з нас, кожен клас, наша гімназія, бібліотека ,наше місто чи село, ненька  Україна завжди будуть островами толерантності для всіх жителів великої планети Земля",  - цими словами завершили свій виступ на святковій лінійці з нагоди Дня толерантності учні 6-А та 3-Б класів під керівництвом класних керівників Костинюк О.М., Пацарини Н.М. , психолога Гарвасюк І.І. та
Бібліотекарів районної бібліотеки для дітей. У дитячій книгозбірні працівники відкрили тематичну полицю «Посміхнися світові і він посміхнеться тобі», біля якої проводили бесіди та подорожі по книгах , в яких розкрито кроки толерантності  героїв.
Останнім акордом  став флеш-моб "Сонце нас єднає".


Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя.


Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія СНІД( синдром набутого імунодефіциту) -  хвороба, смертельна для людини.

З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом з метою зміцнення організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.

            Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх і перемогу над вірусом ВІЛ рано. За оцінками експертів, сьогодні понад 50 млн. жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, а понад 20 млн. - уражені СНІДом. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку.

            На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у  віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України. Міжнародні експерти вважають, що ВІЛ – позитивних у нас значно більше.        

Кожна людина повинна до кінця усвідомлювати всю небезпеку, яку несе СНІД. І зробити слід усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю. 
 Здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах — найкращі методи профілактики СНІДу.
  30.11.2018 у Заліщицькій державній гімназії проведено акцію «Не дай СНІДу шанс», яка присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.
Захід організували і провели учні 6-А та 3-Б класів спільно з класними керівниками Костинюк О.М.,
Пацарина Н.М. , практичний психолог Гарвасюк І.І. та бібліотекарями районної бібліотеки для дітей.
Мета акції – закликати всіх бути небайдужими до проблеми СНІДу.
Учні та вчителі не просто слухали інформацію, й й взяли активну участь в інтерактивній вправі «Факт чи міф».
Логічним завершенням заходу стала символічна червона стрічка, яку створили учасники акції, щоб закликати всіх бути небайдужими до світової проблеми – СНІДу.
Життя понад усе! Під цим гаслом було створено символічне дерево «Знати, щоб жити!»