четвер, 22 березня 2018 р.

Будівничий соборів наших душ


Олесь Гончар – феномен української культури. Він – явище того порядку, що й Сковорода, Шевченко, Франко, Довженко. Його твори потрібні в життєвій дорозі поряд із хлібом і сіллю, вони гартують нашу громадянську мужність, дають щиру радість і незрівнянне відчуття людяної мудрості, несуть безмір морально-етичних галактик.
         З нагоди відзначення 100-річчя від дня народження О. Гончара завідуюча районною бібліотекою для дітей Топольницька О. І. разом із бібліотекарем ЗОШ №2 м.Заліщики Верхолою Г.П. провели з учнями 10 класу захід у формі літературного портрету «Будівничий соборів наших душ».
         Ведучі повели присутніх у теплоносне імя письменника, якому притаманна найвища відповідальність перед епохою, народом, своїм словом.
         Діти дізнались про людину, яка народилася у 1918-му, коли Україна виборювала незалежність. Сиротою-підлітком звідавши жахливі муки й  видива голодомору 33-го року. Молоді студентські крила він підставив під мінометну чергу найбільшої світової війни, у 28 літ став живим класиком. А далі перетертий на жорнах заздрісних зубів і постійно конвойований  тоталітарною  системою, принижуваний, ранимий, але уважний для всього і всіх – він тільки відкривається у всій своїй повноті.
        


Присутні мали можливість ознайомитися із творами О. Гончара та книгами про його життя із книжкової виставки, огляд якої провели бібліотекарі.
         І сьогодні Олесь Гончар – найвеличніша особистість нашого часу. Через сотні літ він буде нашим сучасником, бо це з його уст новітня Україна підхопила слова про рідну мову, про суверенітет, незалежність України,  щастя народитися українцем.

четвер, 15 березня 2018 р.

Шевченкова поезія очима дітей


   Бібліотекарі дитячої бібліотеки стимулюють та заохочують інтерес дітей до особистості поета, художника, пропонуючи їм прочитати твори Т. Шевченка та книги С.Васильченка, О.Іваненко, О.Пчілки, В.Сухомлинського про Кобзаря.
   З метою сприяння творчих здібностей дітей працівники бібліотеки провели конкурс малюнків по прочитаних творах Шевченка.
   Діти не тільки малювали композиції, але і розповідали зміст творів, читали вірші до представлених малюнків.

До Шевченкових джерел


         І знову – березень. І знову линуть до нас думи геніального українського поета Тараса Шевченка. Традиційно ми у цей весняний час звертаємось до постаті Великого Кобзаря.
         Для якнайширшого розкриття змісту і творчості Т. Г. Шевченка в бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Кобзарю, батьку, славить світ твоє ім’я і край мій нині».
         Тут представлені різні видання творів письменника, а також публікації про його життя і творчість, літературно-критичні матеріали, краєзнавчі матеріали, пов’язані з Т. Шевченком та дитячі малюнки до творів поета.
         Біля виставки працівники бібліотеки розповідали дітям про «Кобзар», поезія якого йде до серця, її співають, втілюють в живописі і скульптурі, відтворюють на екрані і на сцені.
         Ім’я Великого Кобзаря дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. По всій Україні стоять пам’ятники Тарасу Шевченку. За допомогою Інтернету діти переглянули мультимедійну презентацію пам’ятників  Кобзарю «Народився, щоб осяяти Україну», переглянули книгу «У камені, бронзі, граніті», яка знайомить із пам’ятними місцями, пов’язаними з перебуванням на Тернопільщині Т.Г. Шевченка, ознайомилися з світлинами монументів, меморіальних таблиць, встановлених на Заліщанщині задля вшанування пам’яті Великого Кобзаря.
         Т. Г. Шевченко – славний син українського народу, його слово і сьогодні живе між нами. Шевченко – це наша душа, наша мудрість, наша сила. Це правда, це сила, це істина, що пройшла крізь горнило століть.