понеділок, 16 травня 2016 р.

Найдорожча, наймиліша, люба матінко моя



 Ось і прийшов  на землю травень, гаптований  солов’їним співом, і приніс нам свято Матері.
        В цей день  учні 3-В класу ( класний керівник  Миронюк Т. А.) вшанували  жінку-матір, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі.
         Діти звертались до своїх матерів, дарували для них чарівні слова, щоб зігріти  материнське серце, дарували радість, обіцяли  берегти матір, бо  вона чисте джерело, з якого вони п’ють  воду з першого свого подиху і житимуть до останньої  миті свого життя.
        Свою любов  до найдорожчих людей учні втілили у святкові листівки, які зробили самі і дарували матусям.
        Бібліотекарі дитячої бібліотеки  провели для присутніх  огляд літератури «До  матері наш вічний голос» 

Мрію, щоб світ був з війною не знайомий



           Війна… Страшна війна  минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни – переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний  клаптик рідної землі, до останнього подиху, до  останньої краплі, вистояли і перемогли.
         З метою ознайомлення учнів 3-4 класів з подіями Другої світової війни, про роздуми, муки і гіркоту втрат, які й понині  тривожать народну пам'ять  розповідали  працівники районної бібліотеки  для дітей під час уроку мужності «Мрію, щоб світ був з війною не знайомий».
        Діти разом з бібліотекарями дякували думкою і серцем тим, хто  ціною  власного життя приніс нам мир на землю України.  Під  час уроку мужності присутні мали можливість  послухати пісні повоєнних років,  які  відіграли величезну роль під час війни та переглянути  виставку книг  українських письменників про трагічні події  минулої війни. Закінчився урок  читанням вірша М. Бажана «Клятва».
         Учні разом з бібліотекарем Голоден Л. І.  складали  асоціативні кущі  до слів «мир», «війна»,  розповідали  про символ миру-голуб.
        Людмила Іванівна закликала  наймолодших синів і дочок  України берегти пам'ять про тих, хто  приніс нам довгоочікувану весну 45-го, весну Свободи, Життя і Щастя.

Полин – сльозою омивається душа



     Тривогою  та болем  наповнені наші серця. Болем за нашу землю, яку зрошують смертоносні кислотні дощі,  за отруєні хімічними відходами ріки, за небо з озоновими дірками, за  вирубані ліси. Тривогою за майбутнє життя.  Стогне  дзвін. Та  найгіркішими потами звучать у ньому голоси  Чорнобиля, катастрофи, яка ніколи не  зітреться з людської історії, не згасне у віках.

          Учні 4-Б класу ( класний керівник Середюк Т. С.) разом з працівниками дитячої бібліотеки провели  вечір-спомин про трагедію Чорнобиля. Діти із смутком на очах згадували цю жахливу  подію, називали імена  пожежників, які  першими прибули на захист рідної землі.

        На фоні «Панорами» П. Чайковського учні інсценізують вірш В.Бурім «Чорнобиль-трава». Тарас Степанович закликав присутніх  замислитись над наслідками трагедії, жити вірою  в щасливе майбутнє, пам’ятаючи моральні  уроки трагедії  – відповідальність, милосердя, патріотизм.

         Галина Іванівна, бібліотекар дитячої бібліотеки,  провела огляд літератури  «Відлуння Чорнобильських дзвонів», під час якого ознайомила присутніх із літературою , яка є у фонді бібліотеки, що розкриває суть трагедії, що сталася та подвиг  пожежників, що у потрібну хвилину стали на захист  і прийняли  правильне рішення. Бібліотекар закликала дітей бути чесними і сміливими, гідними свого народу, любити і берегти рідну землю, щоб ніколи не  падала на неї гірка зірка Полин.