середа, 13 травня 2015 р.

Сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду»




         Український народ  відсвяткував  День пам’яті та примирення , 70-ти річчя  Перемоги над нацизмом у Європі та  70-ти річчя завершення Другої світової війни. Це свято єднає всі покоління, переповнює спільними почуттями радості і смутку. Крізь полум’я  боїв, страждань і смерть, крізь гіркоту поразок і непоправні втрати йшов наш народ своєю хресною дорогою до великої Перемоги. Все менше  залишається тих, хто воював. Сьогодні хочеться згадати про те, скільки доль і життів було зруйновано війною,  тим більше, сьогодні, коли наша країна захищається від агресії «старшого брата». Спасибі фронтовикам за  неоціненний приклад.

           На виконання  Указу Президента України № 604/ 2012 від  19.10.2012 «Про заходи  у зв’язку з відзначенням  70-ї річниці  визволення України  від  фашистських  загарбників та 70-ї  річниці Перемоги у Великій  Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.» серед бібліотек України, що обслуговують дітей,  проводиться сімейний  конкурс « Книга пам’яті мого роду» .

            Не залишились осторонь і бібліотеки Заліщанщини. Їхні читачі та батьки  збирали матеріали  про ветеранів Другої світової війни та людей, що були вивезені  до Німеччини і готували  книгу Пам’яті свого роду.  Місцеві організаційні комітети переглядали представлені матеріали  і визначали  учасників Першого туру Конкурсу. Ними стали: Федьків В. Б. ( Блищанецька бібліотека-філія) за роботу  «Фронтовими дорогами   Стамова Петра Аманкуловича, Смутило Юля  (Товстенська бібліотека-філія) «Доля прабабусі – поневіряння  на чужині», Добрівлянська бібліотека-філія «В  боях ми гинули, але не всі» (  про ветерана  Другої світової  Мамалигу  Григорія Федоровича».

        У роботах учасників конкурсу  родинні історії, розповіді про  представників родини, спогади, які брали участь у Другій світовій війні, були вивезені до Німеччини з використанням  фотосвітлин.

 

Враження від виставки



        Читачі районної бібліотеки для дітей мали можливість відвідати виставку «Разом», яка експонувалась в Заліщицькій державній гімназії
ім. братів Гнатюків. Виставку представляють Конгрес національних громадян України та ГО Київський освітній центр  «Простір толерантності».
         Екскурсоводи, учні навчального закладу,  розповіли про сучасність та історію національних громад України. Молоді люди різних національностей  ( вірмени,  греки, українці,  кримські татари, євреї, роми, росіян,  румуни,  угорці, болгари, німці,  біженці та шукачі притулку) розповідають про своє життя в Україні.  Інтерв’ю, з молодими людьми доповнюються історичною інформацією. Герої виставки дозволили  нам зазирнути в їхнє життя: почути їх думки про себе та свою родину, про самого себе.  Кожен з них є особистістю, яку поєднує не тільки громадянство, а розуміння одне одного, сприйняття їх такими, якими вони є, відчуття  потреби у спілкуванні, у взаєморозумінні,  рівності прав і людської гідності, адже толерантність – основа демократичного суспільства.