вівторок, 23 грудня 2014 р.

Зустріч з Миколаєм



 19 грудня Миколай, якого за добрі справи церква нарекла Святим, сходить на Землю і розносить дітям подарунки. Саме цьому святому учні 2-В класу ЗОШ №1 ім. О. Маковея під керівництвом класовода Миронюк Т.А. присвятили літературну подорож "Кожну хаточку – домівку чемним дітям під голівку ласку Божу залишає Миколай".


Святково прикрашена сцена: Чарівниця Зима та ведуча свята розповідають присутнім про прихід зими, про зміни, які відбуваються в природі і запрошують на сцену сніжинок, які покривають пухнастим снігом стрункі ялиночки. Біля ялинок збігаються лісові звірята та чемні дітки, які з нетерпінням чекають на Миколая. Йому вони розказують про свої шкільні справи і просять ангеликів допомогти розшукати Святого Миколая. На сцену у супроводі ангеляток заходить довгожданий гість, який дякує школярам за їх дзвінкоголосий спів та добрі справи і обдаровує чемних діток подарунками.

Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Голоден Л.І. відкрила тематичну полицю «Я чекаю тебе, Миколаю», з якої юні читачі мали можливість більше дізнатися про Святого Миколая. Крім книг та журналів, на полиці були виставлені поробки членів гуртка «Умілі руки» та учнів дитячої художньої школи.

Свято сподобалося і дітям і дорослим, бо у цю ніч всі хочуть бути щасливими: і ті, хто робить подарунки, і ті, хто їх приймає. Бо найбільше щастя – це творити добро.
 

середа, 3 грудня 2014 р.

Нам треба голосу Тараса



Все йде, все минає…Та залишається пам’ять, добра слава про людей, які мандрують у світі в пошуках істини та правди. Минає 200 років від дня народження Шевченка – славного сина українського народу. Але й сьогодні він живе між нами.
Кожне слово Т.Г.Шевченка ніби із сьогоднішнього дня. Читаємо його твори. Вони допомагають осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості.
Кожне українське покоління знаходить і знаходитиме в безсмертній творчості Великого Кобзаря те, чого шукає, знаходитиме наснагу і силу до боротьби, зцілення віри в здійснення тих великих і шляхетних ідеалів, що їх голосив своїм полум’яним словом Великий Пророк – Тарас Григорович Шевченко.
Історія життя Т. Г. Шевченка – це повість про те, якими сильними можуть бути любов і ненависть, коли вони народжуються з безмежної відданості народові, з жертовної готовності до кінця боротися з його ворогами.
Тарас Шевченко був голосом, совістю і піснею свого народу. Кобзар у власних поезіях висловив те, що сказав би сам народ, якби міг розповісти про все те, що таїлося на самому дні його душі. Він заговорив так, як народ ще й не гомонів, ніс віру в його майбутнє.
200 – річчю від дня народження Т. Г. Шевченка працівники Товстенської бібліотеки присвятили літературний вечір «Жива душа поетова святая» для учнів 7-Б класу.
Присутні мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Вічне слово Кобзаря», оглядом літератури: «В моєму серці слово Кобзаря.». Читачі та працівники бібліотеки виконали літературну композицію «Його весна довіку не зів`яне, його Кобзар нікому не спалить». У виконанні Кучерявої Христини, Заяця Максима, Панчишин Анастасії, Бурштинської Діани, Проданика Владислава, Борейко Юлії, Бобика Богдана, Якимець Анни, Витрикуша Віталія звучали безсмертні поезії Кобзаря.
Благословенний Богом Шевчунко. Це велет Слова й Духу, він сповна виконав свою місію, засіявши в душу свого народу зерна національного самоусвідомлення, почуття гідності, людинолюбства, прагнення до волі, незалежності, єдності.
На найкрутіших поворотах історії нашої держави Шевченко завжди приходить до нас. Але й нам треба знову і знову йти до нього та вбирати в душу його палке слово.

понеділок, 1 грудня 2014 р.

Діти, книга, читання



Проблема дитячого читання турбує всіх людей, яким не байдуже майбутнє своєї країни. Читання є одним із важливих засобів задоволення духовних потреб людини, воно розвиває інтелект, формує зрілу, освічену і грамотну особистість.

Завдання бібліотекарів – показувати дітям привабливість і користь читання, популяризувати його, як один із видів здобуття інформації і цікаву форму проведення дозвілля, здатну змагатися з найсучаснішими засобами мас-медіа.

Саме цій темі був присвячений районний семінар бібліотечних працівників «Діти, книга, читання: пошук нових можливостей, ідей, інноваційних форм», який підготували і провели працівники районної бібліотеки для дітей та завідувачка відділу інформаційно-бібліографічної та методичної роботи.

Твори добро! Даруй бібліотеці!



Нещодавно фонд районної бібліотеки для дітей поповнився новою літературою за сприяння благодійників міста. До акції «Твори добро! Даруй бібліотеці!» долучилися підприємці: Гембатюк А., Яковишин С., Навольський В., Чубатий В., Ганчук Л., Шуль І. та Заліщицький відділ культури, національностей та релігій.
 
На зібрані кошти працівники бібліотеки придбали 32 книги, на суму – 1065 грн. Це книги по шкільних програмах: Всеволода Нестайка, Олександра Гріна, Артура Конан Дойля, Джека Лондона, Григорія Косинки, Валер’яна Підмогильного, а також пригодницькі твори Ксенії Ковальської, Юлії Галаніної, Сергія Гридіна, Пауля Маара та казкові пригоди для найменших читачів.
Працівники та читачі дитячої бібліотеки щиро вдячні меценатам за їх дарунок. Придбана література буде використовуватись на уроках літератури та стане улюбленою книгою юного читача.

пʼятниця, 14 листопада 2014 р.

Про дружбу та товаришування



 «Про дружбу та товаришування» - під такою назвою завідуюча  районною бібліотекою для дітей провела годину спілкування для гімназистів 4-Б (8) класу  Заліщицької державної гімназії. Учні уважно слухали розповідь бібліотекаря  про товаришування і дружбу,  які є важливими показниками  вихованості учнів. Діти пригадали риси, які  характеризують  культуру взаємин у колективі – скромність, доброзичливе ставлення до членів колективу, сумлінне, точне,  своєчасне виконання доручень, взаємоповага, чуйність, ввічливість.
         Гімназисти обмінювались  думками з різних ситуацій, які потрапляють їхні ровесники. Діти давали щирі, відверті відповіді. Під кінець спілкування вони мали можливість оцінити  на що більше схожий їхній клас: на
«палаючий факел», « червоне вітрило», «мерехтливий маяк», «м’яку глину», «чи сипучий пісок».
        Учні  мали можливість ознайомитись із книгами з тематичної полиці
«У дружбі багато крил, а закон у неї один – вірність», які розповідають про принциповість у взаєминах героїв, симпатії, взаємодопомогу, велику повагу друзів, яку підготувала працівник районної бібліотеки для дітей.
        Ми щиро вдячні класному  керівнику О. П. Стрельбіцькій, бібліотекарю О. І. Топольницькій, які  нагадали нам про  уважне ставлення до товаришів, вміння бачити   хиби у своїй поведінці й виправлення їх, поглиблювати  поняття дружби й товаришування.

Єдиний скарб у тебе – рідна мова



          У 1997 році був  заснований День української  писемності та мови. Це свято  було засновано на честь літописця Нестора, якого  возвели в ранг  преподобного. Він був  послідовником знаменитих Кирила та Мефодія – творців  слов’янської писемності.
 
         В цей день районна бібліотека для дітей та класний  керівник 
Костинюк О. М.  2-Б (6) класу Заліщицької державної гімназії  провели  мовознавчу годину «Єдиний скарб у тебе – рідна мова».
          Гімназисти  переглянули презентацію «Українська мова – давня й молода», яку підготувала Ольга Михайлівна .
Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Заянчковська Г. І., провела  мовознавчу гру, під час якої діти  мандрували  мовознавчими загадками, давали відповіді на  жартівливі вправи, приймали участь у конкурсі «Прямо і влучно», «Мовне асорті».
        Учні 2-Б класу присвятили цьому святу вірші, а Котузяк Юля виконала пісні присвячена українській мові.
 
           Присутні мали можливість переглянути тематичну полицю «До мови доторкнімось серцем», відкриту бібліотекарем.