четвер, 12 березня 2020 р.

Із скарбниці Шевченкових поезій


 І знову – березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого  думки свої земні.




          У кожного віку – свій Шевченко. З його чудовою поезією діти знайомляться ще в дошкільному віці, або, переступивши поріг школи.Працівники нашої бібліотеки разом з учителькою 4-А класу ЗОШ №2 Підлесецькою Г. П. провели голосні читання «Із скарбниці Шевченкових поезій».Бібліотекарі коротко розповіли дітям про видатного Кобзаря, зокрема цікаві епізоди з його дитинства.

     Т. Шевченко ніколи не писав спеціально для дітей, але його вірші є доступними і для найменших, бо написані просто і легко .Учні із захопленням  читали «Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий коло хати», «Тече водо з –під явора», «Сонце заходить», «По діброві вітер виє», «Зацвіла в долині червона калина» та інші.Серед учасників голосних читань слід відзначити найкращих- Федоришину Поліну, Гураш Вероніку, Никорука Ігоря, Кохана Петра.

     Ми впевнені , що діти з вдячністю і любов’ю сприймають  вірші великого Кобзаря, який звертається до них як до своїх нащадків.

середа, 4 березня 2020 р.

Нас єднає Шевченкове слово



                                                                             
   З поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне. До таких належить «Кобзар», книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів.
  З нагоди 180-ти річчя першого видання збірки «Кобзар» та дня народження Тараса Шевченка Заліщицька районна бібліотека для дітей за допомогою класного керівника Костинюк О. М. та вительки української мови та літератури Пацарини Н. М. з учнями 7 (11) А класу Заліщицької державаної гімназії підтримали ініціативу поетичного флешмобу «Нас єднає Шевченкове слово» Тернопаільської обласної бібліотеки для дітей.

  Гімназисти читали поезії: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка”, «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи, лихо мені з вами», що ввійшли до першого видання збірки «Кобзар».