вівторок, 28 листопада 2017 р.

Україна пам’ятає



 



    Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле.
   У світі немає іншої країни, крім України, де кожний метр землі вкритий безіменними могилами. Тільки пам’ять – це та нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Особливо вражають сторінки, де смертельним шрифтом вкарбовано слова: «голод», «голодомор».
   З болем згадували учні 4-А класу, класний керівник Колодницька О. Ю., страшні муки й переживання українського народу; розповідали спогади про тих, хто залишив земне життя в пекельних муках.
   Гімназисти мали можливість ще раз згадати пекло, створене в Україні на початку 30-х років ХХ століття; послухати страшні наслідки цієї трагічної сторінки життя.

   Присутні мали можливість переглянути книжкову виставку «Душа розіп’ята на хресті»; ознайомитись із книгами , які є у фонді районної бібліотеки для дітей , які розкривають трагічне минуле нашого народу, «білі» та «чорні» сторінки історії  нашої країни.
   Година пам’яті "Україна пам’ятає", яку підготували і провели працівники районної бібілотеки для дітей та класний керівник Колодницька О. Ю., виховує здатність кожної дитини на скорботу та пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

пʼятниця, 17 листопада 2017 р.

Рідна країна – безпечна країна!



   
  

   Під такою назвою проходив конкурс малюнків, який проводить Українська асоціація працівників бібліотеки для дітей за участю представників Громадського руху Миколи Томенка «Рідна країна». Основним завданням Конкурсу було стимулювання інтересу дітей до ознайомлення з окремими положеннями Правил дорожнього руху, пояснення необхідності їх дотримання для збереження людського життя і здоров’я; збагачення уявлень про різні види транспортних засобів, об’єкти громадського користування, професії людей, праця яких пов’язана з дорожнім рухом, формування вмінь та навичок безпечної поведінки на вулицях. У конкурсі брали участь читачі-діти віком від 7 до 12 років.
   Читачі Заліщицької районної бібліотеки для дітей та сільських бібліотек-філій району теж прийняли участь у цьому конкурсі. Одинадцять кращих робіт учасників Конкурсу із Заліщик, Дунева, Лисівців, Мишкова та Добрівлян  відправлені на адресу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей на розгляд обласного оргкомітету.
   Щиро вдячні юним читачам за участь у Конкурсі та чекаємо на нагороди.

пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

День української писемності і мови



  
 

9 листопада – День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

  Про рідну мову – найбільше і найдорожче добро в кожного народу, живу схованку людського духу, його багату скарбницю, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід розповідали учні загальноосвітньої школи № 2 під час свята до Дня української писемності та мови, яке підготували учитель української мови Сторощук С.П. та бібліотекар районної бібліотеки для дітей Заянчковська Г.І.
   Ведучі свята повели присутніх шляхами історії української писемності та мови, віддали шану великим володарям та майстрам українського слова, які довели милозвучність і багатство мови.
   Проведене свято показало присутнім, що означає для людей рідна мова. Це – тиха мамина колискова, мудре батьківське слово, наша гордість.