четвер, 23 лютого 2017 р.

Мово рідна – слово рідне



   День рідної мови  це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. Адже мова – це великий скарб народу.
   Рідна мова – це найбільше і найдорожче  добро  в кожного народу,  ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку він складає і своє  давнє життя, і свої сподівання.
  З цієї нагоди бібліотекар районної бібліотеки для дітей Заянчковська Г. І. з філологом  Шклярик Г. П.  провели  з учнями 5-Б класу  Заліщицької загальноосвітньої школи №1 мовний  круїз «Мова – державна перлина, нею  завжди  дорожіть: без мови нема України,  тож її, як матір любіть». Бібліотекар  повела присутніх у сиву давнину, звідки бере початок наша мова,  про наруги і заборони, які вона перетерпіла. Галина Іванівна  закликала дітей  не замулити  джерело рідної мови у свої душах, а захистити його, наповнити ним своє життя.
   Свою любов до рідної мови, яку діти вивчають і знають,  підтвердили   під час конкурсу  знавців рідної мови, який проходив  у таких номінаціях: «Загадки про мову», «Лабіринт мудрослів’я», «Прямо і влучно», «Загадки – жарти», «Відшукай своє ім’я».

Пам’ятаймо! Герої не вмирають.


Горить свіча, і памяті сльоза
До долу з неї краплями стікає.
Земля ридає,плачуть небеса –
Майдан Героїв з почестю ховає.
  Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських  цінностей. І за цю боротьбу, за свободу й оновлення  країни заплачено страшну ціну:  своє життя віддали найкращі.
  Про події останніх місяців 2013 і початку 2014 року, які перетворилися на справжню національну стихію,  в якій передався найтонший подих душі нашого народу і пробудилась   приспана роками національна свідомістю людей юні читачі  познайомились із тематичної викладки літератури  «Ангели світла», яку відкрито  у районній бібліотеці для дітей.
  В  скорботі й з великою вдячністю  читачі згадували Героїв Небесної Сотні,  котрі постійно споглядають за нами  та нашими вчинками,  порівнювали  їхню гідність, відданість та патріотизм  із вчинками воїнів, які захищають наші кордони на сході України.

вівторок, 14 лютого 2017 р.

Свято Валентина – знає кожна дитина

Любов підносить
серце над землею
І робить дивовижні
чудеса
Стає людина зовсім
інша з нею,
Тоді в її душі живе краса.
Тоді в душі троянда
розцвітає,
Співає у душі тоді весна!
Любов людська
велику силу має,
Зцілити може
й оживить вона.
  Бібліотекар Заліщицької районної бібліотеки для дітей Топольницька О.І. з класним керівником 1-го Б класу Заліщицької гімназії Пацариною Н.М. провели пізнавальну годину «Свято Валентина – знає кожна дитина». Олександра Іванівна розповіла про покровителя закоханих – Святого Валентина. Наталя Михайлівна повела дітей в загадковий світ любові й дружби – дві великі сили, які оточують людину, розказала цікаві легенди про це свято.
  Учні класу старанно готувались до цього дня. Вони проявляли свою творчість, фантазію, уміння, додавши любов, щирість, доброту створили власними руками валентинки. Кожен презентував свою роботу, зичив один одному приємні та добрі слова.

неділя, 5 лютого 2017 р.

Не забудь героїв триста!


      99 років від відділяють нас від подій 29 січня  1918 року. Цій даті учні 
4-А класу  ( класний керівник Костинюк О. М.)  разом з бібліотекарем районної бібліотеки для дітей  Заянчковською Г. І.  присвятили  історичний екскурс «І  героїзм і трагедія під Крутами». Гімназисти переглянули сторінки нашої історії, усвідомили суть трагедії,  імя якої Крути, пригадали  гіркі сторінки історії про війну на сході України, яка знову  забирає людські життя, сіє горе,  смерть, сльози.  Діти впевнені, що нашу Батьківщину, нашу Україну зламати не можна.  Як  фенікс вона відроджується  із попелу, стає міцнішою, сильнішою.
      Присутні вшанували  хвилиною мовчання всіх тих, хто віддав своє життя за нас, за волю, за єдність і щастя нашої української  держави

Довгий час  наш  український народ  страждав у ярі неволі, довгі роки боровся за свою  незалежність. Наша історія  не перестає кровоточити, як рани тих  трьохсот юнаків, які в січні 1918 року  піднялись на захист незалежної Української Держави, протиставивши  до зубів озброєним  московсько-більшовицьким військам свої гарячі серця, як  рани наших українських солдатів, які сьогодні змушені боронити волю рідної держави від російських військ  і терористів.

Я дітям серце віддала



                                                          Жила так, як писала і

                                                            як вчила жити інших…
                                                                                        О.Сенатович
  Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Топольницька О. І.  спільно з учителем   української мови та літератури  Пацариною Н. М.  провели  урок позакласного читання   у 1-Б класі  у формі зустрічі з творчістю
   Іванни Блажкевич « Я дітям серце віддала».  Бібліотекар розповіла гімназистам  про життєвий  і творчий шлях письменниці, педагога, публіциста, етнографа,  фольклориста, громадського діяча. Розповідь  доповнювалась  презентацією  як підготувала  учитель.  Діти читали  вірші письменниці,  демонстрували  підготовлені   ілюстрації та аналізували  разом з  Наталією Михайлівною зміст прочитаного.
  До уваги  юних бібліотекар підготувала огляд  тематичної полиці  «Із доробку  дочки барвінкового краю»  за матеріалами,  що є у фонді дитячої бібліотеки.    
 

Відкрився птахом, людям і рослинам


   З нагоди 80 –ї річниці з дня народження українського письменника,  журналіста, поета,  кіносценариста  Євгена Гуцала  бібліотекарі  районної бібліотеки для дітей організували книжкову виставку  «Здається я писав завжди», згадував Євген Гуцало.   Для учнів 2-Б класу Заліщицької державної гімназії ( класний керівник   Жлуховська Л. І.)  бібліотекар  Топольницька О. І.  провела  зустріч з літературною творчістю  ювіляра. Бібліотекар розповіла присутнім  основні  дати життя  та ознайомила із творчістю автора, яка  характеризується  щирою любов’ю до життя, до звичайної людини. Митець  прагнув  у своїх творах знайти в звичайному незвичайне, у смішному – драматичне, у буденному – святкове, а в трагічному – оптимістичне. Своїми творами він наче підштовхує дітей  до  тверезого  ставлення до перетворення природи, до співпереживання,  до розуміння,  що добро – найбільша цінність на світі. Автор у своїх творах  доводить, що  в реальному житті поняття добра і зла не так  вже  й чітко розмежовується.  Переглянувши книжкову виставку , діти мали можливість  ближче  ознайомитись  з цікавою, неперевершеною   прозою, поезією, відчути  справжній  глибокий  патріотизм  майстра слова.