вівторок, 15 березня 2016 р.

Книга просить на гостину, бо у неї іменини



Всеукраїнський тиждень дитячого читання не втрачає своєї актуальності і у наш час, багатий на різноманітну інформацію, бо головним у вихованні підростаючого покоління лишається Слово. Місія Тижня полягає в популяризації книги та вихованні особистості юного читача через різноманітні форми заходів, які привертають увагу, викликають емоційну реакцію, прищеплюють бажання взяти книгу в руки.



У бібліотеках системи та районній бібліотеці для дітей будуть проводитись заходи приурочені літературним ювілейним датам:



книжкові виставки:

«Імена на ювілейній планеті» (5-9 клас),

«Лише одна! Але яка…» (письменники – ювіляри, 1-4 клас);



літературні сніданки – (звернути увагу на цікаві факти з життя автора або історії твору, книги-ювіляри):

«Піннокіо та Буратіно: брати чи близнята?» (1-4 клас),

«Довга подорож Гуллівера» (5-7 клас);



Літературні ігри, конкурси, вікторини, літературні години, поетичні мозаїки, літературно-мистецькі години, години роздуми:

«Літературний ланцюжок», «Знайти книгу» , «Пломінь таланту в серцях» (до 85-річчя від дня народження П. Ковальчука), «Кобзарю рідний, з нами завжди ти», «Вона в віки майбутні йти повинна» (до 145-річчя від дня народження Лесі Українки і 105-річчя від написання драми-фейєрії «Лісова пісня».



Пам’ятаючи, що вперше з книжкою дитина знайомиться все ж таки у родині, важливо під час Тижня залучати до заходів батьків, малих дітей, що сприятиме розвитку сімейного читання. З цією метою працівники книгозбірень проводитимуть огляди літератури «Книги для дорослих, які читають діти та книги для дітей, які читають дорослі», оформлятимуться тематичні полиці «Улюблена книга нашої родини», «Книги із родинної бібліотеки».



Всеукраїнський тиждень дитячого читання залишається у дитячій бібліотеці та сільських бібліотеках-філіях головним улюбленим святом, як для дітей, так і для дорослих.



Юні друзі! Запрошуємо Вас та Ваших батьків до участі в організації та проведенні масових заходів під час Тижня дитячої книги з 21 по 27 квітня з 10 до 18 год в книгозбірнях міста та району.

четвер, 3 березня 2016 р.

Вона в віки майбутні йти повинна



Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі  нашого народу людина, ім’я якої  Леся Українка.  Вогонь її пісень палає уже 137-років.  Це незгасний вогонь таланту, справжнього, від Бога. Донька Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь свої поезій, цю іскру Божу, за життя  і несе зараз, устами нашими, її потомків.
      Нев’янучими квітами  вплітається у вінок безсмертя нашій Лесі  літературно-музична година «Вона  в віки  майбутні йти повинна», яку підготували працівники районної бібліотеки для дітей та керівники  народного аматорського театру ЗРБНТ з нагоди вшанування її 145-річчя  від дня народження та  105-річчя написання драми-феєрії «Лісова пісня» для учнів Заліщицької  державної гімназії.
       Перед  гімназистами  та вчителями  з не такої  вже далекої минувшини, проте мовби  крізь серпанок  легендарності,  проступав  образ поетеси, образ ніжний і чистий.  Діти зустрілися з маленькою Лесею і її мамою,  були свідками трепетного кохання Лесі та Климента, пізнали образ України  через поезію  поетеси в новій  інтерпретації, зустрілися в танці з головними героями  «Лісової пісні» – Мавкою і Лукашем, подорожували   справжньою Україною з піснею  Тараса Петрененка.
           Леся Українка вчить нас любити і шанувати свої походження, свою  державу, свій народ.
           У підготовці та проведенні  літературно-музичної години взяли участь  працівники дитячої бібліотеки, учасники  та керівники  народного аматорського театру,  учасники танцювального колективу -  Тетяна Коцмира, Тетяна Пацарина, Катерина Процюк, Назарій Пуляк,  Олена Олійник, Володимир Рудик, Галина Швед, Оксана Повшик, Тетяна Савків, Роксолана  та Андріана  Миронюк,  хореограф Наталя  Пелещишин,  Галина Заянчковська  та Олександра Топольницька.  




вівторок, 1 березня 2016 р.

Мова – це пам'ять в майбутнє і стежина в минуле



       Під такою назвою заступник директора по роботі з дітьми
Топольницька О. І. провела мовний круїз  до Дня  рідної мови  з учнями 1-А класу Заліщицької державної гімназії ( керівник Гоцуляк Н. Я.).
       Рідна мова  завжди супроводжувала  долю українців, трагічну і героїчну. Звучала вона  на довгих чумацьких шляхах, допомагала знесиленим  наймитам, була з козаками  в звитяжних  походах,  озивалась дівочою тугою на ринках  невільницьких,  витримувала  свинцеві урагани  Другої світової, сталила і сталить нерви  і додає  сил  борцям за волю  України,  які відстоювали її  на Майдані  та в зоні АТО, омивають її гарячі вдовині сльози  за закатованими  та вбитими  синами та дочками  проросійськими найманцями.
         Розповідь бібліотекаря  гімназисти  Безушко В.; Томич А.; Запорожан В. доповнювали віршами про мову, а Матіюк  Юля виконала пісню про Україну.
        Олександра Іванівна провела огляд літератури  «До  мови торкнімось серцем», під час якого розповіла учням  легенду та казку про мову.  Гімназисти мали можливість взяти участь у мовознавчій грі, під час якої давали влучні відповіді на жартівливі питання, замінювали речення одним  словом,  закінчували прислів’я,  впізнавали предмет за його описом  та інше.
        Під час заходу  діти нагадували одним одному про те, як важливо берегти рідну мову,  великий скарб народу, бо вона нагадує, що Україна живе, бореться  і воскреснуть її сила і слава.