четвер, 26 червня 2025 р.

🌞 Чарівний день у бібліотеці! 📚✨

 Сьогодні до нас завітали найменші, але дуже допитливі читачі — діточки 1-2 класів гімназії с. Дзвиняч Заліщицької громади із вчителями Андріяк Іванна, Визнюк Богданна!

🎒👧👦 Вони відвідали нашу бібліотеку, де для них бібліотекарі провели цікаву екскурсію "Мандрівка по книжковому місту" та розповіли, як стати справжніми друзями книжок.
А ще діти стали учасниками книжкових зустрічей, присвячені Міжнародному дню родини! 🌍❤️Бібліотекарями представлено діткам книжкову виставку - роздум "Без сім'ї і свого роду - немає нації й народу" та запропоновано пізнавальну відео гру-вікторину "Найцінніший скарб в житті родини". Разом ми весело провели час: відгадували загадки, брали участь у вікторинах та рухливих іграх. Сміх, радість і гарний настрій — це те, що наповнювало наш зал сьогодні! А ще діти разом із нами читали чарівну книгу Мар’яни Савки «Родинна абетка»
Дякуємо вчителям та батькам, які підтримують любов дітей до читання та творчості. І, звісно, окрема подяка нашим маленьким гостям — ви справжні молодці! 🏫💖
Приходьте ще! У нас завжди цікаво!

День Європи – подорож у казку!



📚 9 травня – особливий день, коли ми святкуємо День Європи! Це свято миру, єдності та дружби народів. А чи знаєте ви, що Європа – це не лише стародавні замки, мальовничі краєвиди та різномовні культури, а й справжня скарбниця казок?
Саме тому ми пропонуємо вам відправитися у чарівну подорож світом європейських казкарів!
🌟 Гра-вікторина "Хто цей казкар?" 🌟
Цей письменник із Данії написав історію про русалоньку, яка пожертвувала голосом заради кохання. Хто він?
– Ганс Крістіан Андерсен
Його казки знають у всій Європі: "Попелюшка", "Кіт у чоботях", "Червона Шапочка". Назвіть автора.
– Шарль Перро
Він створив історію про хлопчика, який ніколи не зростав, і його пригоди у Країні Ніколинії. Хто це?
– Джеймс Метью Баррі ("Пітер Пен")
Ця письменниця з Англії придумала історію про чарівний світ, де діти потрапляють через платформу 9¾. Її ім'я?
– Джоан Роулінг ("Гаррі Поттер")
Він написав казку про дерев'яну ляльку, яка ожила та набралася розуму. Хто це?
– Карло Коллоді ("Піноккіо")
📖 Чи знаєте ще якихось європейських казкарів? Заходьте до нашої бібліотеки – у нас є багато чарівних книжок, які перенесуть вас у світ пригод!
🎉 Вітаємо з Днем Європи! Нехай ваші дні будуть сповнені магії, мрій та добрих історій! 🌍✨

«Словограй рідного краю»



Літературні гостини під такою назвою в Заліщицькій міській центральній публічній бібліотеці полонили серця учасників поетичними і прозовими творами для дітей наших авторів-краян. Адже травневий день зібрав в ошатній і водночас яскравій, сповненій кольорів дитинства і тисяч книг залі абонементу для дітей спільноту педагогів початкових класів закладів освіти Заліщицької громади та письменників-учасників студії «Ліра».
Бібліотекарі Людмила Папушко та Галина Заянчковська підготували в залі вчителям інформаційні міні-поради для роботи з дітьми та сучасними книгами під назвами: «Літературні смаколики дитячої книги», «Книжковий дощ», «В країні дитячих детективів», «Літнє меню для книгоїда» та інші.
Привітала всіх учасників та націлила педагогів на творче сприйняття події директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Оксана Мирончук.
Марія Рудик, директорка Заліщицької МЦПБ, на основі підготовленої презентації ознайомила гостей із різними напрямками діяльності бібліотекарів абонементу для дітей. Адже вони ознайомлюють маленьких читачів з сучасними дитячими книжками та активно залучають до розвиваючо-пізнавальних ігрових занять.
Модерувала подію очільниця мистецько-літературної студії «Ліра» Богдана Стефанюк. У своєму слові поетеса і філологиня за фахом акцентувала увагу педагогів на різних напрямках співпраці вчителів із авторами, які пишуть для дітей і сьогодні представляють літературу рідного краю.
Пані Богдана зачитала власні вірші, адресовані маленьким школярам, та запросила до слова колег по перу: Івана Козака, Любов Волошину, Світлану Леськів, Іванну Михайленко, Оксану Дяків, Петра Мельника. У залі звучали вірші, пісні, казки місцевих авторів.
Юні вокалістки Софійка Стецюра та Софійка Дрозд із загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Заліщики під керівництвом вчителя музики Михайла Лилика виконали пісню «Літо-літечко красне» на музику Миколи Ведмедері та слова Богдани Стефанюк.
Любов Волошина зачарувала присутніх власною піснею «Колискова», супроводжуючи грою на бандурі.
У відеозаписі прозвучала пісня «Мамо моя» на музику Катерини Малик, слова Світлани Леськів у виконанні її доньки Соломії. Вірші Оксани Дяків на відео декламували вихованці вчительки початкових класів Світлани Кожушко, педагога спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. О.С. Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін м. Заліщики.
Технічну підтримку засідання забезпечував бібліотекар Андрій Машера.
Педагог зі школи с. Городок Марія Клос поділилася з учасниками засідання своїми поетично-методичними напрацюваннями та зачитала власні вірші. Про використання літератури рідного краю на уроках в початковій школі розповіла вчителька школи № 2 м. Заліщики Леся Гуменюк.
Бібліотекар Галина Заянчковська докладно ознайомила учасників гостини з виставкою літератури місцевих авторів «Поезія – це діамант величиною в слово».
Підсумувала подію директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Оксана Мирончук.
У засіданні взяв участь Сергій Костюк, головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту міської ради.
Під час літературної гостини відбувся благодійний продаж книжок письменників Заліщанщини, кошти з якого будуть скеровані на допомогу Збройним силам України.
Така творча співпраця бібліотекарів, письменників та освітян покликана донести поетичне та прозове українське слово до наших найменших громадян України.