Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Юрій Вербицький… і ще інші імена 107-ми доблесних Героїв Небесної Сотні. 20 лютого цього року ми вшанували День пам’яті загиблих на Майдані в Києві. Минуло 11 літ із часу тих героїчних і жертовних подій під час Революції Гідності…
Спільний захід Заліщицької міської бібліотеки й Будинку дитячої та юнацької творчості міськради – історичний хроноскоп «Небесна сотня: вони загинули за Україну» – зібрав в абонементі для дітей нашої книгозбірні здобувачів освіти закладів міста, батьків, педагогів, бібліотекарів, працівників культури.
Патріотично, натхненно й артистично перед зацікавленою авдиторією виступили вихованці БДЮТ (директор С. Боднар), зокрема гуртків «Художнє слово», танцювального колективу «Наддністряночка» (керівник О. Василенко); «Вокальне мистецтво» (педагоги А. Марусик, С. Тарасевич).
До уваги учасників події, читачів бібліотеки в залі абонементу для дітей бібліотекарі Г. Заянчковська та Л. Папушко підготували виставку літератури «Небесна Сотня: пам'ять та шана Героям». Серед книг представлені такі важливі видання:
– інформаційний проспект про Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні «Музей Майдану. Це про свободу» (Київ, 2018 р.);
– «Молитви до Небесних Сил за захист українського народу», присвячені Небесній Сотні (Львів, 2016 р.). Книга містить інформацію про Героїв Небесної Сотні та багато світлин;
– видання «Небесна Сотня» (Харків, 2015 р.) від тридцяти авторів – це книга-реквієм, герої якої – звичайні люди з різних куточків нашої держави, яких об’єднав Майдан. Це – 107 Воїнів Світла;
– про події 2013-2014 років непросто розповідати дітям. Але саме книжка «Незалежність України» (Київ, 2016 р.) допоможе вихователям, учителям розповісти дітям про важливі віхи розвитку нашої держави, зокрема і про Революцію Гідності;
– повість М.Рудневича «Я з Небесної Сотні» (Київ, 2014 р.) – художній твір про 19-річного студента-майданівця Макса зі Сміли та ін.
Під час заходу бібліограф О. Дяків розповіла присутнім про наших земляків-Героїв Майдану, українських революцій:
– Михайла Вербицького, корені родоводу якого – у селі Блищанка. Про майданівця та його родину опубліковано матеріали в книзі Л. Прядко і П. Буринюка «Герой» (Гнідин, 2019 р.);
– про учасників Революції Гідності, Помаранчевої революції, воїнів АТО/ООС, російсько-української війни (повномасштабного вторгнення): заліщан Олега Гулька, Ореста Квача, уродженця села Добрівляни Михайла Воронського, жителів м. Заліщики Любомира Яремейчука, Олександра Ланга, уродженця села Ворвулинці Федора Котузяка, вихідця з села Колодрібка Федора Векліча.
Про них та інших наших Героїв, які віддали своє життя в ім’я Української держави, фахівці Заліщицької бібліотеки створили біографічно-бібліографічні видання: нарис «Люди свободи» та покажчик «Жертовність в ім’я України». Відеоспогади про Героїв-земляків та презентації демонстрував бібліотекар Андрій Машера.
Починаючи з подій Майдану, росія веде війну проти України. Особливо жорстокою вона стала під час повномасштабного вторгнення в нашу державу так званого «сусіда».