четвер, 26 червня 2025 р.

🌞 Чарівний день у бібліотеці! 📚✨

 Сьогодні до нас завітали найменші, але дуже допитливі читачі — діточки 1-2 класів гімназії с. Дзвиняч Заліщицької громади із вчителями Андріяк Іванна, Визнюк Богданна!

🎒👧👦 Вони відвідали нашу бібліотеку, де для них бібліотекарі провели цікаву екскурсію "Мандрівка по книжковому місту" та розповіли, як стати справжніми друзями книжок.
А ще діти стали учасниками книжкових зустрічей, присвячені Міжнародному дню родини! 🌍❤️Бібліотекарями представлено діткам книжкову виставку - роздум "Без сім'ї і свого роду - немає нації й народу" та запропоновано пізнавальну відео гру-вікторину "Найцінніший скарб в житті родини". Разом ми весело провели час: відгадували загадки, брали участь у вікторинах та рухливих іграх. Сміх, радість і гарний настрій — це те, що наповнювало наш зал сьогодні! А ще діти разом із нами читали чарівну книгу Мар’яни Савки «Родинна абетка»
Дякуємо вчителям та батькам, які підтримують любов дітей до читання та творчості. І, звісно, окрема подяка нашим маленьким гостям — ви справжні молодці! 🏫💖
Приходьте ще! У нас завжди цікаво!

День Європи – подорож у казку!



📚 9 травня – особливий день, коли ми святкуємо День Європи! Це свято миру, єдності та дружби народів. А чи знаєте ви, що Європа – це не лише стародавні замки, мальовничі краєвиди та різномовні культури, а й справжня скарбниця казок?
Саме тому ми пропонуємо вам відправитися у чарівну подорож світом європейських казкарів!
🌟 Гра-вікторина "Хто цей казкар?" 🌟
Цей письменник із Данії написав історію про русалоньку, яка пожертвувала голосом заради кохання. Хто він?
– Ганс Крістіан Андерсен
Його казки знають у всій Європі: "Попелюшка", "Кіт у чоботях", "Червона Шапочка". Назвіть автора.
– Шарль Перро
Він створив історію про хлопчика, який ніколи не зростав, і його пригоди у Країні Ніколинії. Хто це?
– Джеймс Метью Баррі ("Пітер Пен")
Ця письменниця з Англії придумала історію про чарівний світ, де діти потрапляють через платформу 9¾. Її ім'я?
– Джоан Роулінг ("Гаррі Поттер")
Він написав казку про дерев'яну ляльку, яка ожила та набралася розуму. Хто це?
– Карло Коллоді ("Піноккіо")
📖 Чи знаєте ще якихось європейських казкарів? Заходьте до нашої бібліотеки – у нас є багато чарівних книжок, які перенесуть вас у світ пригод!
🎉 Вітаємо з Днем Європи! Нехай ваші дні будуть сповнені магії, мрій та добрих історій! 🌍✨

«Словограй рідного краю»



Літературні гостини під такою назвою в Заліщицькій міській центральній публічній бібліотеці полонили серця учасників поетичними і прозовими творами для дітей наших авторів-краян. Адже травневий день зібрав в ошатній і водночас яскравій, сповненій кольорів дитинства і тисяч книг залі абонементу для дітей спільноту педагогів початкових класів закладів освіти Заліщицької громади та письменників-учасників студії «Ліра».
Бібліотекарі Людмила Папушко та Галина Заянчковська підготували в залі вчителям інформаційні міні-поради для роботи з дітьми та сучасними книгами під назвами: «Літературні смаколики дитячої книги», «Книжковий дощ», «В країні дитячих детективів», «Літнє меню для книгоїда» та інші.
Привітала всіх учасників та націлила педагогів на творче сприйняття події директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Оксана Мирончук.
Марія Рудик, директорка Заліщицької МЦПБ, на основі підготовленої презентації ознайомила гостей із різними напрямками діяльності бібліотекарів абонементу для дітей. Адже вони ознайомлюють маленьких читачів з сучасними дитячими книжками та активно залучають до розвиваючо-пізнавальних ігрових занять.
Модерувала подію очільниця мистецько-літературної студії «Ліра» Богдана Стефанюк. У своєму слові поетеса і філологиня за фахом акцентувала увагу педагогів на різних напрямках співпраці вчителів із авторами, які пишуть для дітей і сьогодні представляють літературу рідного краю.
Пані Богдана зачитала власні вірші, адресовані маленьким школярам, та запросила до слова колег по перу: Івана Козака, Любов Волошину, Світлану Леськів, Іванну Михайленко, Оксану Дяків, Петра Мельника. У залі звучали вірші, пісні, казки місцевих авторів.
Юні вокалістки Софійка Стецюра та Софійка Дрозд із загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Заліщики під керівництвом вчителя музики Михайла Лилика виконали пісню «Літо-літечко красне» на музику Миколи Ведмедері та слова Богдани Стефанюк.
Любов Волошина зачарувала присутніх власною піснею «Колискова», супроводжуючи грою на бандурі.
У відеозаписі прозвучала пісня «Мамо моя» на музику Катерини Малик, слова Світлани Леськів у виконанні її доньки Соломії. Вірші Оксани Дяків на відео декламували вихованці вчительки початкових класів Світлани Кожушко, педагога спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. О.С. Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін м. Заліщики.
Технічну підтримку засідання забезпечував бібліотекар Андрій Машера.
Педагог зі школи с. Городок Марія Клос поділилася з учасниками засідання своїми поетично-методичними напрацюваннями та зачитала власні вірші. Про використання літератури рідного краю на уроках в початковій школі розповіла вчителька школи № 2 м. Заліщики Леся Гуменюк.
Бібліотекар Галина Заянчковська докладно ознайомила учасників гостини з виставкою літератури місцевих авторів «Поезія – це діамант величиною в слово».
Підсумувала подію директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Оксана Мирончук.
У засіданні взяв участь Сергій Костюк, головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту міської ради.
Під час літературної гостини відбувся благодійний продаж книжок письменників Заліщанщини, кошти з якого будуть скеровані на допомогу Збройним силам України.
Така творча співпраця бібліотекарів, письменників та освітян покликана донести поетичне та прозове українське слово до наших найменших громадян України.

субота, 12 квітня 2025 р.

З Вербною неділею

Неділя квітна до нас в гості завітала,

У час, коли в зелені шати одіваються ліси,
Розцвіла верба, щоби ми Ісуса зустрічали,
Із побажаннями любові та краси!
І ласка Божа нас торкнеться неодмінно,
Благословить Господь нам неньку Україну,
Щоб ми у радості та щасті довго жили,
Нам Матір Божа дасть усім здоров'я й сили!
За тиждень до Великодня святкується Вербний тиждень.
За легендою, коли Ісус Христос їхав верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це поклало початок звичаю святити гілки. А оскільки пальмових гілок не маємо, то святимо вербові, відповідно до вибору наших далеких предків.
Святкуючи Воскресіння Господнє, люди пов’язали з ним два символи перемоги життя над смертю. Це яйце, в якому зароджується нове життя і хліб, який дає нам сили. Отже Великдень не обходиться без писанки. Ще в давнину люди шанували писанку. Для наших пращурів вона була символом зародження життя, символом сонця, тепла і вічності. Дотепер вважають, що писанка приносить щастя. Крашанками та писанками обмінюються, дарують їх рідним та друзям.
Про походження свята Воскресіння Господнього та народні традиції й особливості святкування Вербної неділі і писанки розповідає книжкова виставка "Великодній бібліокошик". Діти та батьки можуть з цікавістю дізнатися легенди про вербу, прочитати народні прикмети Вербної неділі, правила написання писанок.
На виставці представлені книги, в яких кожний може довідатися, звідки пішов звичай святити вербу та розписувати писанки. Тож запрошуємо усіх завітати до нашої бібліотеки.







четвер, 20 лютого 2025 р.

20 лютого Вшанування Героїв Небесної Сотні

  Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Юрій Вербицький… і ще інші імена 107-ми доблесних Героїв Небесної Сотні. 20 лютого цього року ми вшанували День пам’яті загиблих на Майдані в Києві. Минуло 11 літ із часу тих героїчних і жертовних подій під час Революції Гідності…


Спільний захід Заліщицької міської бібліотеки й Будинку дитячої та юнацької творчості міськради – історичний хроноскоп «Небесна сотня: вони загинули за Україну» – зібрав в абонементі для дітей нашої книгозбірні здобувачів освіти закладів міста, батьків, педагогів, бібліотекарів, працівників культури.
Патріотично, натхненно й артистично перед зацікавленою авдиторією виступили вихованці БДЮТ (директор С. Боднар), зокрема гуртків «Художнє слово», танцювального колективу «Наддністряночка» (керівник О. Василенко); «Вокальне мистецтво» (педагоги А. Марусик, С. Тарасевич).
До уваги учасників події, читачів бібліотеки в залі абонементу для дітей бібліотекарі Г. Заянчковська та Л. Папушко підготували виставку літератури «Небесна Сотня: пам'ять та шана Героям». Серед книг представлені такі важливі видання:
– інформаційний проспект про Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні «Музей Майдану. Це про свободу» (Київ, 2018 р.);
– «Молитви до Небесних Сил за захист українського народу», присвячені Небесній Сотні (Львів, 2016 р.). Книга містить інформацію про Героїв Небесної Сотні та багато світлин;
– видання «Небесна Сотня» (Харків, 2015 р.) від тридцяти авторів – це книга-реквієм, герої якої – звичайні люди з різних куточків нашої держави, яких об’єднав Майдан. Це – 107 Воїнів Світла;
– про події 2013-2014 років непросто розповідати дітям. Але саме книжка «Незалежність України» (Київ, 2016 р.) допоможе вихователям, учителям розповісти дітям про важливі віхи розвитку нашої держави, зокрема і про Революцію Гідності;
– повість М.Рудневича «Я з Небесної Сотні» (Київ, 2014 р.) – художній твір про 19-річного студента-майданівця Макса зі Сміли та ін.
Під час заходу бібліограф О. Дяків розповіла присутнім про наших земляків-Героїв Майдану, українських революцій:
– Михайла Вербицького, корені родоводу якого – у селі Блищанка. Про майданівця та його родину опубліковано матеріали в книзі Л. Прядко і П. Буринюка «Герой» (Гнідин, 2019 р.);
– про учасників Революції Гідності, Помаранчевої революції, воїнів АТО/ООС, російсько-української війни (повномасштабного вторгнення): заліщан Олега Гулька, Ореста Квача, уродженця села Добрівляни Михайла Воронського, жителів м. Заліщики Любомира Яремейчука, Олександра Ланга, уродженця села Ворвулинці Федора Котузяка, вихідця з села Колодрібка Федора Векліча.
Про них та інших наших Героїв, які віддали своє життя в ім’я Української держави, фахівці Заліщицької бібліотеки створили біографічно-бібліографічні видання: нарис «Люди свободи» та покажчик «Жертовність в ім’я України». Відеоспогади про Героїв-земляків та презентації демонстрував бібліотекар Андрій Машера.
Починаючи з подій Майдану, росія веде війну проти України. Особливо жорстокою вона стала під час повномасштабного вторгнення в нашу державу так званого «сусіда».
Саме Збройним силам України ми завдячуємо можливістю жити, працювати, а діти – також навчатися. Про це говорила методист Марія Рудик у своєму заключному слові-подяці всім учасникам події – історичного хроноскопу.


середа, 12 лютого 2025 р.

День всіх закоханих — це свято романтики, кохання та ніжності

 Що може бути чарівнішим за казки про кохання та дружбу?

🧡✨ Напередодні Дня всіх закоханих ми підготували для наших маленьких читачів особливу добірку книг, які розкажуть про найніжніші почуття, справжню дружбу та неймовірні пригоди!
Кохання у книгах для дітей – це не лише про казкові поцілунки та принців на білих конях. Це про щирість, підтримку, сміливість і вірність. Це історії, які навчають розуміти інших, ділитися радістю та завжди йти до своєї мрії.
📚 Що чекає на вас у нашій виставці:
- Казки про дружбу, яка підкорює всі перешкоди
- Історії про перші зізнання та ніжні почуття.
- Книги, які нагадують, що кохання – це не лише до людей, а й до природи, тварин і всього навколо.
💌 Запрошуємо батьків та дітей разом зануритися у світ теплих історій, які надихають, розвивають і вчать найголовнішому – любити та бути щирими.
Обіймайте своїх близьких, читайте разом і надихайтеся!






пʼятниця, 31 січня 2025 р.

В гості до Всеволода Нестайка

 




🌟 Вчора в нашій бібліотеці відбулася особлива зустріч! 🌟
Ми мали честь провести захід "В гості до Всеволода Нестайка", присвячений 95-річчю від дня народження видатного українського письменника. 🎉
До нас завітали неймовірно творчі та допитливі дітки з Освітня програма "Друзі", що діє при парафії Покрови Пресвятої Богородиці міста Заліщики. 🏫✨
Разом ми занурилися у світ Всеволода Нестайка: дізналися про його дитинство, життєвий шлях і, звичайно ж, про його чарівні твори, які вже десятиліттями надихають юних читачів. 📚💫
Дякуємо всім, хто прийшов, і особливо нашим маленьким гостям за їхню енергію, цікавість та любов до книжок! 🥰

Захід підготували бібліотекарі Людмила Папушко, Галина Заянчковська. Про книгу лавреатки премії імені Всеволода Нестайка, письменниці Валентини Попелюшки "Украдені" розповіла бібліограф Оксана Дяків.

📖 Всеволод Нестайко залишається з нами у своїх творах, а ми продовжуємо відкривати його світ для нових поколінь!